داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق-های-نجومی
نجومی بگیرانی که قرار است حقوق‌های نجومی را اصلاح کنند
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

نمایندگان مجلس قانون‌گذارانی هستند که قرار است بر اجرای قانون اصلاح فیش‌های نجومی نظارت کنند. این در حالی است که آنها 31 میلیون حقوق ماهانه به همراه 200 میلیون وام مسکن دریافت کرده‌اند.

چرا خطر بازگشت نجومی بگیران جدی است؟
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

بخشنامه سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش تا 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در کنار عدم اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و حذف بالاترین پله مالیاتی حقوق در کمیسیون تلفیق مجلس موجب شده است شرایط لازم برای بازگشت نجومی بگیران دولتی فراهم شود.

دولت سامانه حقوق را فراموش کرد؟
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

طبق اعلام سازمان اداری، مهر ماه گزارشی از وضعیت سامانه حقوق و دستمزد به معاون اول رئیس جمهور ارائه و مقرر شد دولت گزارشی از آخرین وضعیت سامانه منتشر کند اما هنوز از این گزارش خبری نیست.

ردپای بهارستان در بحران ارز
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

از سال ۹۷، نرخ ارز در کشور دچار تلاطم شد و مجلس شورای اسلامی به جای اینکه در این راستا، نقشی برای خود قائل باشد و در قالب تصویب قوانین متناسب، راهکاری برای برون رفت کشور از این بحران بیابد، صرفاً رئیس بانک مرکزی و برخی از وزرای اقتصادی را جهت پاسخگویی به مجلس احضار و در قالب طرح سوال و یا برگزاری جلسات علنی یا غیرعلنی با آنان، این موضوع را پیگیری کرد تا حداقل در مقابل افکار عمومی بگوید که مجلس در آشفتگی‌های بازار ارز بیکار ننشسته است.

چیزی تحت عنوان حقوق نجومی نداریم
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه چیزی تحت عنوان نجومی نداریم، گفت: آنچه که عنوان می‌شود مربوط به حقوق‌های قانونی یا غیرقانونی است که در قالب تفریغ بودجه دیوان محاسبات رسیدگی می شود.

حاجی‌دلیگانی: درمورد حقوق مدیران و مقامات باید شفاف‌سازی شود
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه نسبت به عدم اجرای قانون شفاف‌سازی حقوق مدیران انتقاد کرد.

کارشناس اقتصادی: مالیات دوپله‌ای، به نفع نجومی‌بگیران است
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

وحید شقاقی شهری: مالیات ۵ پله‌ای به عدالت‌محوری نزدیک‌تر است.

کاهش شدید مالیات پردرآمدها با مصوبه عجیب کمیسیون تلفیق
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

با مصوبه عجیب کمیسیون تلفیق مجلس درباره شیوه محاسبه مالیات پلکانی بر درآمد کارمندان، مالیات افرادی که پردرآمد هستند و حقوق‌های نجومی می‌گیرند و در نتیجه، درآمدهای دولت از این محل، کاهش چشمگیری یافت.

افزایش حقوق برای نجومی‌بگیران اعمال می‌شود
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: افزایش حقوق برای حقوق‌بگیران جزء هزار تومان هزار تومان اعمال می‌شود، اما در مورد نجومی‌بگیران ما شاهد افزایش میلیونی حقوق آنها هستیم. خب، اگر بودجه داریم چرا برای همه نداریم و اگر بودجه نیست، چرا این‌گونه عمل می‌کنیم.

حاجی‌دلیگانی: حقوق ۴۱ میلیونی کارشناس یک شرکت دولتی
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: در فهرست فیش‌های حقوقی یک شرکت دولتی، یک کارشناس ۴۱ میلیون تومان دریافت می‌کند و من مانده‌ام آیا آقای رئیس جمهور، آقای نوبخت و وزرا این را می‌دانند و کاری نمی‌کنند یا نه؟