داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آنگلا-مرکل
عکس: مرکل هم بالاخره با ماسک دیده شد
۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷

مرکل که زدن ماسک در برخی محافل عمومی را برای دولتش اجباری کرده روز دوشنبه گذشته از سوی یک خبرنگار مورد سوال قرار گرفت که چرا خودش تابحال با ماسک در انظار عمومی دیده نشده است.

مرکل: مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا پیشرفت کمی داشت
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

صدراعظم آلمان ضمن اعلام کند بودن پیشرفت مذاکرات میان اتحادیه اروپا و بریتانیا، هشدار داد برلین و بروکسل باید برای احتمال عدم توافق نهایی آمادگی داشته باشند.

ترامپ پشت تلفن مرکل را تحقیر کرد
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

«سی‌ان‌ان» خبر داده که رئیس‌جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان برای وی قلدری کرده و مکالمه این دو به حدی غیرمعمول بوده که مقامات آلمانی سعی کردند محتوای آن را مخفی نگه دارند.

اتحادیه اروپا باید دنبال خروج آمریکا از نقش رهبری جهان باشد
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

صدر اعظم آلمان در مصاحبه‌ای با مطرح کردن بحث نفوذ جهانی آمریکا، از کشور‌های اروپایی خواست درباره خروج آمریکا از «نقش رهبری جهان» بیاندیشند.

مرکل دیگر صدراعظم نمی‌شود
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸

آنگلا مرکل امروز شنبه همه گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تلاشش برای تکیه زدن به منصب صدراعظمی آلمان بعد از سال ۲۰۲۱ را رد کرد.

ترامپ؛ مرکل را حساب نکرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

یک روزنامه آلمانی گزارش داده که رئیس‌جمهور آمریکا، مقامات آلمانی را از دستور خود به منظور کاهش نیرو‌های آمریکایی از این کشور با خبر نکرده است.

مرکل دعوت ترامپ را نپذیرفت
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶

سخنگوی وزارت خارجه آلمان نوشت: «مرکل با توجه به شرایط مربوط به همه‌گیری جهانی بیماری کووید-۱۹ نمی‌تواند سفر به واشنگتن و حضور شخصی در نشست گروه هفت را قبول کند.»

مرکل: هکرهای روسیه به من حمله کرده‌اند
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹

صدر اعظم آلمان در سخنانی در مجلس این کشور مدعی شد بنابر شواهد متقن، هکرهای روسیه به وی حمله کرده اند.

خوش رقصی مرکل برای صهیونیست ها
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

اقدام دولت آلمان در تروریستی خواندن حزب الله قهرمان، چیزی جز خضوع و خوش رقصی برای رژیم اشغالگر قدس که ریشه های اجتماعی و سیاسی عمیقی دارد نیست.

مرکل: واکسن ساخت اتحادیه اروپا قابل دسترس برای سراسر جهان
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

صدراعظم آلمان اعلام کرد، واکسنی که اتحادیه اروپا قصد دارد برای کروناویروس تولید کند، در تمامی جهان در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.