داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کردستان-عراق
جزئیات تفاهمات جدید اربیل و بغداد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

سخنگوی دولت بغداد اعلام کرد، نخست وزیر عراق در سفر اخیرش به اقلیم کردستان پیرامون بودجه، نفت، گذرگاهها و دیگر مشکلات موجود میان بغداد و اربیل به تفاهماتی رسیده است.

مسعود بارزانی به مصطفی الکاظمی پیام فرستاد؛ کنارت هستیم
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیامی به نخست‌وزیر این کشور بر لزوم توافق اربیل ــ بغداد در راستای رفع اختلافات موجود تأکید کرده است.

جان بولتون: عراق باید تجزیه شود
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا از کردها خواست که خود را برای مرحله پس از انتخابات آمریکا آماده کنند.

تجارت پرسود ریال ایران و دلار آمریکا در سلیمانیه؟!
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

تجارت ارز و معامله دلار و ریال ایران در منطقه عراق کردستان یک تجارت بزرگ بوده است. با این حال با شیوع کرونا و بسته شدن مرزها، مبادلات ارزی بین دو کشور دچار مشکلاتی شده است. خبرگزاری فرانسه با این مقدمه راجع به بازار ارز سلیمانیه می نویسد: به دنبال کاهش ارزش ریال، بسیاری از عراقی ها نسبت به خرید آن اقدام کردند و تجارت ریال و دلار به عنوان یک گزینه مطلوب در شرایط مالی بحرانی کنونی مورد استقبال آن ها قرار گرفت.

ظریف در توئیتی سفرش به اقلیم کردستان عراق را مفید دانست
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سفرش به اقلیم کردستان عراق را مفید خواند و روابط مستحکم با همه عراقی‌ها را سنگ بنای سیاست ایران و همسایگان را اولویت جمهوری اسلامی برشمرد.

مسعود بارزانی: اقلیم کردستان هرگز محلی برای تهدیدی منافع و امنیت ایران نخواهد بود
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در دیدار با ظریف با اشاره به نقش فراموش نشدنی سپهبد شهید سلیمانی در شکست داعش، گفت که اقلیم کردستان هرگز به محلی برای تهدید منافع و امنیت جمهوری اسلامی ایران تبدیل نخواهد شد.

ظریف با مسرور بارزانی دیدار کرد
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به عراق سفر کرده است با سفر به اقلیم کردستان با مقامات این منطقه نیز دیدار و رایزنی کرد.

ظریف با نیچروان بارزانی دیدار و گفت و گو کرد
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

وزیر خارجه در ادامه سفر خود به عراق ساعتی پیش وارد اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق شد و بلافاصله با نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در دو دور جمعی و خصوصی دیدار و گفتگو کرد.

یک تیر و چند نشان ترکیه در عراق
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

در پی حملات گاه و بیگاه ترکیه به شمال عراق، دولت عراق به دنبال آن است تا شکایات خود را به شکل رسمی و علنی نزد سازمان ملل مطرح کند تا سازوکارهای حقوقی برای اعمال فشار بر این کشور در نظر گرفته شود اما آنکارا نیز دست به اقداماتی زده است.

حمله توپخانه‌ای مجدد ترکیه به شمال عراق
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

منابع رسمی در منطقه کردستان عراق از حمله مجدد توپخانه‌ای صبح امروز ترکیه به چند منطقه در استان «دهوک» خبر دادند.