داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات
عراق و چین در صدر مقاصد صادراتی ایران
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

رئیس کل گمرک گفت:‌ آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال‌جاری حاکی از تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.

صادرات پراید از ایران به اسپانیا
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

اعلام مسئولان گمرک ایران از این حکایت دارد که ایران در سال گذشته بیش از ۵.۷ میلیون دلار صادرات خودرو داشته و اسپانیا از جمله مقصدهای این صادرات بوده که بیشترین تنوع خودرویی به آن صادر شده است.

غفلت دولت روحانی از بازار کشورهای ضد آمریکایی؟!
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

طی دو دهه اخیر با پیروزی جریان‌های ضدآمریکایی در آمریکای لاتین، کشورمان از این فرصت‌ها که می‌توانست برای دور زدن تحریم‌ها و شکستن آثار تحریمی بهره گیرد، به درستی استفاده نکرده است.

تجارت ۱۱ میلیارد دلاری ایران و چین در ۹ ماه
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

گمرک چین در جدیدترین گزارش خود از تجارت ۱۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلاری ایران و چین در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داده است.

واردات چین از ایران کم شده است
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

درحالی‌که میزان واردات چین از کشورهای آسیایی طی ۹ماهه کاهش ۳/. درصدی داشته، اما واردات این کشور از ایران کاهش ۵۸ درصدی نشان می‌دهد.

صادرات گوجه فرنگی مکمل گرانی شد
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه گفت: با سردی هوا قیمت گوجه‌فرنگی با التهاباتی روبه‌رو می‌شود، امسال صادرات هم مکمل این گرانی شد.

سهم ناچیز ایران از بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری همسایگان
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

با صادرات ۲۴ میلیارد و ۳۰۹ میلیون دلاری ایران به این کشورها سهم کشورمان از بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری همسایگان به ۲/۲ درصد می‌رسد.

منابع و مصارف بودجه در ۶ ماهه چقدر محقق شد؟
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

صرفا 1.6 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل فروش اموال مازاد دولتی و 17.5 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل صادرات نفت، میعانات و گاز در نیمه اول امسال محقق شده است. هم‌چنین استفاده گسترده از مجوز شورای سران قوا برای انتشار اوراق مازاد نقش مهمی در جبران کسری بودجه دولت داشته است.

کدام کالاها به ترکیه صادر می‌شود؟
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به محصولات صادراتی از مرز با ترکیه گفت:‌ در هفت ماهه امسال بیش از 2 میلیارد دلار کالا از بازرگان صادر شده است.

ارزش صادرات ترکیه به ونزوئلا ۶ برابر ایران است
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

با تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران، یکی از گزینه‌های موردبحث برای توسعه تجارت خارجی، گسترش روابط ازجمله ایجاد بسترهای برقراری پیمان پولی و تهاتر کالا با کشورهایی بود که تحت تحریم‌های آمریکا هستند.