داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات
چرا طرح صادرات گاز ایران اجرایی نشد؟
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

اگر برنامه‌های صادرات گاز ایران اجرایی می‌شد، میزان درآمدی که می توانست ایجاد کند، هم اندازه درآمد صادرات نفت ما بود. یعنی در صورت اجرایی شدن این قراردادها می توانستیم سالی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از طریق صادرات گاز درآمد داشته باشیم.

روحانی: بانک مرکزی باید متخلفان ارزی را به مردم معرفی کند
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

رئیس‌جمهور گفت: بانک مرکزی باید متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به طور شفاف به مردم معرفی کند.

صادرات ۲۱۰ هزار تنی گوجه‌فرنگی طی ۲ ماه
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

سید روح اله لطیفی، اظهار داشت: در فروردین و اردیبهشت سال 99 بیش از 97 میلیون دلار صادرات گوجه فرنگی عمدتا به همسایگان و کشورهای نزدیک صورت گرفته است.

فیلم: کنایه‌های رئیس جمهور به خودروسازان
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

اگر صادرات نداشته باشیم به روزگار خودروسازان دچار می شویم. اگر خودروسازان ما ۳۰ درصد از تولیدات خود را صادر کنند مجبور می‌شوند کیفیت را بالا ببرند و قیمت را کاهش دهند.

نان گران می‌شود
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران از افزایش قیمت مواد اولیه تولید نان صنعتی و در نتیجه احتمال افزایش قیمت این محصول در سال جاری خبر داد، ولی گفت که میزان دقیق این افزایش قیمت مشخص نیست.

روحانی صادرات ایران به ونزوئلا را صفر کرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

طی ۱۵ سال اخیر صادرات کالایی ایران به این کشور از حدود ۱۵ میلیون دلار در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلار تا سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ رسیده بود که این میزان تا سال ۲۰۱۷ به ۱۰ میلیون دلار و در دو سال‌ ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز به صفر رسیده است.

در دوره قبلی تحریم‌ها از ونزوئلا بنزین وارد می‌کردیم
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت: روشن نگه داشتن رادار نفت‌کش‌های ایران یک پیام سیاسی به تمامی کشورهای دنیا داشت و تحریم‌های نفتی آمریکا را زیرسوال برد.

مشکلات تامین ارز مواد اولیه ادامه دارد
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران از کمبود مواد اولیه برخی واحد های تولید و ذخیره یک ماهه آنها گلایه کرد و گفت: از اول خرداد استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان شروع می شود.

قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور گفت: صادرات ماسک N۹۵، لباس‌های ایزوله، مانیتور و محلول ضدعفونی‌کننده آزاد شده است و با همکاری وزارت صمت صادرات به کشورهایی که درخواست دارند، تسهیل خواهد شد.

هفت راهبرد رهبرانقلاب که سلاح تحریم نفت را بی‌اثر می‌کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

اگر دولت و مجلس به ابلاغیه سال ۹۲ رهبر انقلاب توجه کافی داشتند، امروز درآمدهای کشور در بخش انرژی در مقابل تحریم‌ها و سیاست‌گذاری‌های مغرضانه کشورهای غربی مصون بود.