داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
صادرات ایران به ترکیه ۸۴ درصد کاهش یافت
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴

ایران در ۶ماهه اول سال ۲۰۱۹ نهمین خارجی حاضر در بازار کالاهای وارداتی ترکیه بوده که امسال این رتبه با سقوط چشمگیر به ۴۱ رسیده است.

حال واردات و صادرات در ۴ماهه اول امسال خوب نبود
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶

طی ۴ ماهه اول سال جاری میزان کالای ایرانی صادر شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد و همچنین کالای خارجی وارد شده ۲۴ درصد کاهش داشته است.

عراق، ۲.۷۵ میلیون بشکه نفت صادر کرد
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰

عراق در ماه ژوئیه بیش از سهمیه‌ خود در توافق کاهش تولید اوپک پلاس نفت تولید کرده و صادراتش نیز با افزایش همراه بوده است.

صادرات کشور در ایام کرونا چقدر بود؟
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

طی سه ماهه نخست سال جاری واردات گمرکی کشور ۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار و صادرات کشور ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلار بوده است.

فیلم: غفلت از بازار مصرفی ۳۶ میلیارد دلاری کویت!
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

حمید زادبوم ضمن تشریح ویژگی های تجارت ایران و کویت گفت: از واردات ۳۶ میلیاردی کویت سهم ایران فقط حدود ۲۰۰ میلیون دلار است، این یعنی اینکه ما از این بازار غفلت کرده ایم. تعداد زیادی از افرادی که در کویت زندگی میکنند، یا ایرانی هستند، یا ریشه ایرانی دارند و یا علاقه‌مند به مصرف کالای ایرانی هستند، بنابراین پتانسیل صادرات کالای ایرانی به کویت بیش از ارقام کنونی وجود دارد.

سهم غیرقابل باور ایران از گردش مالی صادرات کفش جهان
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

بازار جهانی کفش گردش مالی ۵۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری دارد که چین با سهم ۱۶ درصدی و ایتالیا با سهم ۱۴ در رتبه‌های اول و دوم و ویتنام با سهم ۱۳ درصدی در رتبه سوم قرار دارند.

صادرات مرغ فایده ندارد؛ عراق و افغانستان پول ایران را با ریال پس می‌دهند
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

درحالی‌که قیمت مرغ گران و بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد، رئیس انجمن ملی تولید کنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ از بازگشت ریالی پول صادرات این محصول خبر داده که منفعتی برای کشور ندارد و منجر به افزایش بیشتر قیمت‌ها در بازار داخلی می‌شود.

بازار خرما تعریفی ندارد
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

رئیس انجمن خرما گفت: علی رغم افزایش هزینه های معیشت و نهاده های کشاورزی، قیمت خرما تغییری نداشته است.

انتقام سخت ترور شهید سلیمانی در راه است
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

عبدالهیان: زمانی که مقام معظم رهبری بعد از گذشت چند ماه درباره ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی صحبت می‌کنند یعنی هنوز انتقام سخت در راه است و بی پاسخ نخواهد ماند و برای مردم منطقه و عراق و آمریکایی‌ها پیام بسیار قوی دارد.

ارائه راهکار‌های قانونی ۱۹ مشکل مشترک اصناف صنعتی کشور به مجلس یازدهم
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

نشست مشترک اقتصادی دولت سایه با جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم برگزار شد.