داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حوزه-علمیه
اسحاق جهانگیری: حوزه‌های علمیه در موضوع مقابله با کرونا درخشیدند
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه نقشه دشمنان در ایجاد دوگانه علم و دین ناکام ماند، گفت: حوزه‌های علمیه در موضوع مقابله با کرونا درخشیدند.

فیلم: بازگشایی حوزه علمیه قم پس از حدود سه ماه
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی مراکز پرتردد، از جمله دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، حوزه علمیه قم نیز از اواسط اسفند تعطیل شد. با بهبود نسبی وضعیت شیوع ویروس و با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، کلاس‌های درس حوزه‌های علمیه قم در مدرسه مبارکه فیضیه، چهارشنبه (۷ خرداد) بازگشایی شد.

مرجع تقلیدی که با رمان‌ نویسی برنده جایزه کتاب سال شد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه و مفسر قرآن کریم در سال ۱۳۰۵ در شیراز متولد شد. پس از سقوط رضاخان و با پایان محدودیت‌ها و فشارهای فراوان بر حوزه‌های علمیه در کنار تحصیل در دبیرستان به فراگیری علوم حوزوی در شیراز پرداخت. در ۱۸ سالگی وارد حوزه علمیه قم شد و به محفل درس خارج فقه آیت‌الله سید حسین طباطبایی بروجردی، زعیم حوزه علمیه قم راه یافت.

نامه تشکر وزیر آموزش و پرورش به مقام معظم رهبری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

وزیر آموزش و پرورش در نامه ای از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته بزرگداشت مقام معلم تشکر و قدردانی کرد.

بررسی کارنامه قران پژوهی آیت الله محمدهادی معرفت +فیلم
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

محمدهادی معرفت، مفسر قرآن کریم و فقیه شیعه، در سال ۱۳۰۹ در کربلا متولد شد. تا سی سالگی به تحصیل علوم حوزوی در کربلا پرداخت و پس از درگذشت پدرش در سال ۱۳۴۰ وارد حوزه علمیه نجف شد و در جلسات درسی سید محسن حکیم، سید ابوالقاسم خویی، شیخ حسین حلی و امام خمینی حاضر شد.

لبیک کارکنان حوزه به رهنمودهای مقام معظم رهبری
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

در لبیک به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) کارکنان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ۱۰ درصد از حقوق خود را به نیازمندان اهدا کردند.

ثبت نام پذیرش در حوزه های علمیه آغاز شد
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹

ثبت نام پذیرش از داوطلبان برادر جهت ورود به حوزه های علمیه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹آغاز شد و نام نویسی تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.

تصاویر: طلبه‌ جهادی اهل روسیه
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳

میخائیل سیمونوف جوان ۳۴ ساله اهل روسیه، پس از مشرف شدن به دین اسلام و مذهب تشیع، به قم مهاجرت کرد و هم اکنون در جامعه المصطفی العالمیه مشغول به تحصیل است. این روزها او نیز در حال خدمت رسانی در قم است.

دروس حوزه علمیه قم روز یکشنبه تعطیل می‌باشد
۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

معاون آموزش حوزه‌های علمیه از تعطیلی همه دروس حوزه علمیه قم در روز یکشنبه چهارم اسفندماه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد.

دشمن برای شناسایی نقاط مؤثر انقلاب و ضربه زدن به مبانی اساسی آن برنامه دارد
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه تاکید کردند: دشمن برای شناسایی نقاط مؤثر انقلاب و ضربه زدن به مبانی اساسی آن برنامه دارد و از جمله مقاصد آنها حوزه‌های علمیه است.