داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسعود-براتی
۳ کارکرد سیاسی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

کارشناس مسائل تحریم با بیان اینکه تحریم جدید علیه شرکت‌های نفتی تاثیر اقتصادی بر کشور ندارد و تنها اثر سیاسی دارد، گفت: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تمام این تحریم‌ها بی‌معناست.

داستان FATF با چه هدفی دوباره برجسته سازی شد؟
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰

روایتی تحریف‌شده از علت عدم همکاری بانکی روسیه وچین با ایران طی هفته جاری موجب شد بار دیگر مساله تبعات عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های ذیل برنامه اقدام FATF مطرح شده و ضریب پیدا کند.

قطعنامه شورای حکام و گزینه‌های پیش‌روی تهران
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

مذاکرات دولت حسن روحانی با اروپا در نهایت منتج به قطعنامه ضد ایرانی شورای حاکم با پیشنهاد اروپا شد. تهران از واکنش قاطع خود سخن گفته اما هنوز معلوم نیست انتخاب ایران کدام گزینه خواهد بود.

چرا غرب گرایان به وام صندوق بین‌المللی پول اصرار دارند؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

 درخواست وام از صندوق بین المللی پول که توسط بانک مرکزی و وزیر خارجه در حال پیگیری است از جدیدترین دستمایه های جریان غرب گرا درحوزه اقتصادی و روابط خارجی است.

۵ گزاره درباره لیست سیاه FATF
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

با توجه به تحریم های بانکی آمریکا علیه ایران که سبب قطع روابط بانکی ایران شده است، محدودیت جدید فتف اثر جدی بر وضعیت ایران ندارد و حتی می تواند برای روابط غیررسمی ایران مفید باشد.

نقش خواص در معادلات پس از حاج قاسم
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

جامعه ایران از حدود سال ۹۱ دو مسیر متفاوت را تجربه کرد. در مسایل منطقه تصمیم گرفت در مقابل سیاستهای آمریکا مقاومت کند و در مسایل اداره و اقتصاد جامعه تصمیم گرفت با آمریکا مذاکره کند.

تحریم جدید علیه بانک مرکزی، آثار اقتصادی ندارد
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

تحلیلگر اقتصاد سیاسی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده آمریکا علیه بانک مرکزی ایران، گفت: آثار اقتصادی این تحریم، از سال ۲۰۱۲ به مرور در اقتصاد ایران تخلیه شده است.