داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲

شیوع کرونا در انگلیس و ابتلای بیش از 41 هزار نفر که به مرگ 4313 نفر منجر شده، سبب شده شایعات و اخبار نادرستی در شبکه‌های اجتماعی این کشور گسترش یابد. از جمله این شایعات، ارتباط فناوری چینی و انتشار کروناست که تاکنون سبب شده سه دکل ارتباطاتی 5G در انگلیس به آتش کشیده شود.

۴ آیفون ۵G اواخر سال ۲۰۲۰ به بازار خواهد آمد
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

گزارشی جدید تخمین می زند اپل در اواخر ۲۰۲۰ میلادی ۴ آیفون۵G را به بازار عرضه کند. این آیفون ها مجهز به فناوری خواهند بود که تصاویر و ویدئوهای باکیفیت تری ثبت می کند.

گوشی‌های ۵G دو سیم‌کارت خواهند شد
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

نخستین گوشی‌های دو سیم کارت با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G، از اوایل سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی خواهند شد. نخستین گوشی‌های دو سیم کارت با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G، از اوایل سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی خواهند شد.

آغاز به کار اولین اتوبوس ۵G در چین
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

یک اتوبوس مجهز به اینترنت۵G در چین سرویس دهی خود را آغاز کرد. این اتوبوس قابلیت های مختلف مانند یک عینک واقعیت مجازی دارد که با اینترنت نسل پنجم فعال می شود.

راه‌ اندازی شبکه ۵G در چین
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

سه اپراتور چینی ارائه سرویس های ۵G را برای مشتریان در این کشور آغاز کردند. در حال حاضر سرویس نسل پنجم اینترنت در ۵۰ شهر بزرگ این کشور آغاز شده است.

هر آنچه از «5G» باید بدانیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

شاید برای ما دهه شصتی‌ها که زندگی را با سرعت اینترنت دیال‌آپ و انتظار برای دانلود یک فایل یک مگابایتی تجربه کرده‌ایم، کندی اینترنت به یک نوستالژی خاطره‌انگیز تبدیل شده باشد اما این موضوع برای نسل‌های جدید به هیچ عنوان قابل‌تصور نیست، چراکه دهه هفتادی‎ها و هشتادی‌های عصر ما کمتر زندگی بدون اینترنت را تجربه‌ کرده‌اند.