داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سوئیس
کانال داروئی سوئیس تبلیغاتی است
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

«ریچارد نفیو» معتقد است که رونمایی از کانال تجاری سوئیس در شرایط فعلی در تهران، بیش از یک مسئله کاربردی واقعی، بیشتر موضوعی تبلیغاتی بوده است.

فیلم: آنچه سوئیس راه‌اندازی کرد، کانال مالی نیست
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

محمدعلی دهقان دهنوی در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ممکن است کانال مالی سوئیس خطرناک باشد و از این طریق تحریم کنندگان متوجه میزان نیاز ما شوند، اظهار داشت: من اطلاعات زیادی ندارم؛ اما آنچه که شنیده ام این است که کانال مالی سوئیس در حد ۲.۵ میلیون دلار است اصلاً چیزی به عنوان کانال مالی نمی‌توان به آن گفت. فقط یک پارت مالی ۲.۵ میلیون دلاری برای انتقال کالا از سوئیس به ایران است. بنابراین هیچ یک مواردی که می‌گوئید در مورد این مساله، محلی از اعراب نیست.

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به کار نمایشی سفارت سوئیس
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که برای تامین امور ضروری کشور وابسته به تصمیمات و اقدامات دیگران نیستیم گفت: واردات دارو و ملزومات پزشکی ما در ۱۰ ماه گذشته ۲ هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوئیس است.

تحقیر ملت ایران در سایه انفعال وزارت خارجه
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

جدای از آنکه دستگاه دیپلماسی باید در برابر این تحقیر و رفتار مشمئزکننده سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران اقدام جدی نشان دهد، باید گفت این مساله ثمره ۶ سال دیپلماسی نگاه به غرب و تسامح در ارزش هاست. آنجایی که تمامی امورات کشور را به نگاه غربی ها و مذاکره گره می زدند، امروز نیز غربی ها به گستاخانه ترین وجه جواب خوش خیالان دستگاه دیپلماسی را می دهند.

پیام جالب یک سوئیسی درباره ترامپ
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

هبی دوبلر و همسرش که در روستای ورنچ هازن نزدیک ایالت زوریخ زندگی می کنند این پیام را در مزرعه خانه خود نوشتند: ترامپ را دوباره کوچک تر کنید.

تشکر ترامپ از سوئیس بابت حفظ منافع آمریکا در ایران
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه در دیدار با رئیس‌جمهور سوئیس از این کشور بابت حفاظت از منافع ایالات متحده در ایران تشکر کرد.

نمایندگان ایران از رقابت‌های اسکی صحرانوردی حذف شدند
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹

در رقابت‌های المپیک زمستانی جوانان نمایندگان ایران از رقابت‌های اسکی صحرانوردی حذف شدند.

فیلم: ماجرای احضار دوباره سفیر سوئیس به وزارت خارجه چه بود!؟
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

نسیم آنلاین: ظریف: سوئیسی‌ها امروز بعنوان حافظ منافع آمریکا یک پیام بسیار نابخردانه برای ما آوردند. بعدازظهر هم جواب قاطعی را دریافت کردند.

ظریف تنها برای آزادی سلیمانی به سوئیس رفته بود؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

منابع خبری ایرانی و آمریکایی این حضور مشترک را برای استقبال از سلیمانی و وانگ دانسته و نیویورک تایمز نوشته است که شهروند آمریکایی آزاد شده پس از انتقال با هواپیمایی سوئیسی به زوریخ با برایان هوک دیدار کرده است و رسانه‌های ایرانی هم از بازگشت شهروند ایرانی به همراه ظریف به ایران سخن گفته‌اند. 

احضار سفیر سوئیس به وزارت خارجه
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳

وزارت خارجه ایران، سفیر سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع واشنگتن در تهران و در ارتباط با مداخله آمریکا در امور داخلی ایران احضار کرد.