داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات-گاز
صادرات گاز کشور دوبرابر شد
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

وزیر نفت گفت:با افتتاح پارس جنوبی صادرات گاز کشور دوبرابر شد.

انحلال شرکت صادرات گاز فاجعه بار بود
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

نصرت الله سیفی بیان کرد: انحلال شرکت صادرات گاز و تقسیم ماموریت‌های آن بین چند شرکت، یکی از اقدامات فاجعه‌بار در زمان تحریم بود.

ناراحت نباش؛ اصلاً چیزی نیست آقای وزیر!‌
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸

آقای وزیر یک بحران بزرگ را به یک اختلاف ساده محدود می‌سازد که فقط در یک فقره، کاهش شدید میزان صادرات ایران به ترکمنستان موجب از دست رفتن فرصت‌های قابل ملاحظه‌ای شده‌است.

سوال از «زنگنه» درمورد قرارداد گازی با ترکمنستان کلید خورد
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر نفت درباره‌ قرارداد گازی با ترکمنستان خبر داد.

فیلم: آخرین شاهکار زنگنه؛ خسارت محض ۲ میلیارد دلاری ایران
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

نسیم آنلاین: محکومیت وزارت نفت ایران طی چند سال اخیر بخاطر سوءمدیریت باز هم تکرار شد.

اشتباه بزرگ؛ ترکمن گاز!
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵

حکم داوری سوئیسی در مناقشه گازی، به کشورهای ترکمنستان و ایران ابلاغ و وزارت نفت به پرداخت نزدیک به ۲ میلیارد دلار به ترکمنستان محکوم شد! بخشی از این محکومیت مربوط به بدهی گازی ایران به ترکمنستان است که زنگنه در سال 92 پذیرفت در صورتی که ایران پول آن کشور را واریز نکند، سود ۵ درصدی برایشان در نظر بگیرد.

چرا طرح صادرات گاز ایران اجرایی نشد؟
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

اگر برنامه‌های صادرات گاز ایران اجرایی می‌شد، میزان درآمدی که می توانست ایجاد کند، هم اندازه درآمد صادرات نفت ما بود. یعنی در صورت اجرایی شدن این قراردادها می توانستیم سالی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از طریق صادرات گاز درآمد داشته باشیم.

ایران و ترکیه پیگیر راه‌حل صلح‌آمیز برای یمن
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶

ظریف همچنین گفت: درباره یمن و ضرورت پایان دادن به وضعیت اسفبار مردم یمن و پایان دادن به جنگ در یمن که ایران و ترکیه از همان را‌ه‌های آغازین جنگ و از آوریل ۲۰۱۴ طرفدار راه‌حل صریح غیرخشونت آمیز برای یمن بودند و ما و ترکیه پیگیر یک راه‌حل صلح آمیز بودیم کماکان همکاری می‌کنیم.

تعلل وزارت نفت در تعیین تکلیف ۴ قرارداد مهم صادرات گاز ایران
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

مشکلات موجود در زمینه صادرات گاز و مذاکرات بی‌نتیجه مسئولان وزارت نفت با کشورهای هدف، موجب معطل ماندن فرصت‌های کشور در این زمینه و حتی ضررهای جبران‌ناپذیر شده است.

نمونه‌ای از تصمیمات مدیران جوان صنعت نفت!
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

مروری بر روند «جوانگرایی» چند ساله اخیر، نشان می‌دهد، موضوع به عکس خود تبدیل شده و به جای اینکه امیدی به اصلاح دستگاه‌های کشور در فراهم ساختن زیرساخت‌های جذب، رشد و ارتقای افراد ایجاد شود، سبب ایجاد انتصابات رانتی گردیده است.