داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-ارتباطات
نارضایتی بالای ۸۰ درصد کاربران ایرانی از سرعت اینترنت
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰

نتایج به دست آمده از نظرسنجی وزارت ارتباطات تاکنون نشان می‌دهد که ۸۷.۳ درصد کاربران از سرعت اینترنت ناراضی هستند.

روحانی: توسعه دولت الکترونیک نیازی حیاتی برای کشور است
۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

رئیس جمهور گفت: توسعه دولت الکترونیک نیازی حیاتی برای کشور بوده و هر روز ضرورت نیاز به آن درفعالیت دستگاه‌های گوناگون قابل مشاهده است.

ابلاغ آیین‌نامه اصلاحی قانون استفاده از بی سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

اسحاق جهانگیری، تصویب نامه اصلاح ماده (۸) آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده از بیسیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای (آماتوری) موضوع تصویب نامه ۱۰ اسفند ۱۳۶۱ را برای اجرا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرد.

اینترنت سایت‌های دانشگاهی رایگان شد
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارسال لیستی از سایت‌های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها از روز گذشته، از امروز (چهارشنبه) ترافیک این سایت‌ها برای دانشجویان رایگان است.

هدیه اینترنت به معلمان و نادیده گرفتن دانش آموزان
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

دانش آموزان و معلمان این روزها گلایه دارند که با وجود استمرار آموزش در ایام نوروز، هزینه حجم اینترنت برای دانش آموزان با وجود حجم بالای دانلود دروس، ممکن است به یک چالش جدی تبدیل شود.

جزییات پرداخت وام به کسب و کارهای اینترنتی
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

وزیر ارتباطات اعلام کرد قرار است به کسب و کارهای اینترنتی وام تعلق بگیرد. وامی که به گفته مشاور رییس سازمان فناوری اطلاعات بهره ۹ درصدی دارد، سقف آن برای شرکت‌های نوپا تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و شرکت‌های غیر نوپا تا ۲ میلیارد تومان است باید ۱۲ماهه و بدون گذراندن دوره تنفس، تسویه شود.

برای دریافت اینترنت رایگان، اقدام کنید
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی از ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان خبر داد که این بسته‌ها تنها برای خطوط ارائه شده و اینترنت همراه را شامل نمی‌شود، اما افراد همین حالا هم می‌توانند نسبت به دریافت اینترنت از هر یک از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت ثابت اقدام کنند.

چگونگی ارائه اینترنت رایگان برای آموزش مجازی
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

معاون وزیر ارتباطات گفت: در حال تهیه لیستی از پلتفرم های آموزشی مورد تایید وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش هستیم تا هزینه اتصال کاربران برای آموزش مجازی تا پایان سال، رایگان محاسبه شود.

اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد.

تکذیب خبر پرتاب ماهواره ظفر
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

صبح امروز نقل قولی در خصوص پرتاب ماهواره ظفر از زبان وزیر ارتباطات در فضای مجازی منتشر شده که با پیگیری‌های انجام شده خبر تکذیب شد.