داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اتباع-افغان
ایران ستیزی روی کرسی ولسی جرگه
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

مریم سما ترجیح می دهد تمام فرهنگ مشترک و تاریخ برادری و دوستی دو ملت ایران و افغانستان را زیر پا بگذارد با توییت های توهین آمیزش جوانان افغانستانی را علیه جمهوری اسلامی و سفارت ایران در افغانستان بشوراند. این در حالی است که اگر صفحات مریم سما را زیر و رو کنید موضعی از جانب او، علیه جنایات و خون ریزی های آمریکایی ها در افغانستان نخواهید دید.

مهاجرت به بهای جان
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶

زمانی که ما از قهرمان ها و هویت مشترکمان بگوییم دیگر جامعه ایرانی به خود حق نمی دهد که افغانستانی ها را تحقیر کند چون می داند اگر تحقیر کند در واقع دارد قهرمان ها و هویت خود را تحقیر می کند.

شایعه شکنجه غیرقانونی در مرزهای خراسان رضوی رد شد
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در مورد شایعات و اخبار غیر صحیح منتشر شده مدعی شکنجه و غرق تعدادی از اتباع افغانستانی گفت: مسلماً این واقعه هیچ ارتباطی با مرزبانی جمهوری اسلامی ندارد.

رویترز: تبعات تحریم‌ ایران؛ هزاران پناهجوی افغانستانی راهی اروپا شده‌اند
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

آمارهای رسمی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که به واسطه تحریم‌های ضدایرانی آمریکا و بروز مشکلات اقتصادی، هزاران نفر از اتباع افغانستان ایران را به مقصد اروپا ترک کرده‌اند و اکنون به بزرگترین گروه پناهجویان ورودی به این بلوک بدل شده‌اند.

دردسر تازه تحصیل مهاجرین افغانی در ایران
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

رتبه های برتر می‌گویند اگر می‌دانستند مصوبه معافیت از شهریه حذف خواهد شد، شاید ادامه تحصیل نمی دادند. نکته دیگر اینکه شهریه دانشگاه‌ها با هم فرق می کند. خیلی ها با رتبه خوب، تهران را انتخاب کردند ولی اگر از قبل می‌دانستند، دانشگاهی را انتخاب می کردند که شهریه کمتری دارد یا مثلا دانشگاه محل زندگی را انتخاب می کردند که مخارجشان هم کمتر شود.

صدور ۱۰۰هزار پروانه کار برای اتباع خارجی در کشور
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ضمن اشاره به اینکه حدود ۹۵ درصد اتباع در شهرها همانند مردم عادی زندگی می‌کنند، از صدور ۱۰۰هزار پروانه کار همزمان با طرح آمایش ۱۴ خبر داد.