داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار محمد-لاهوتی
کاهش ۳۹ درصدی صادرات به دلیل شیوع کرونا
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینکه اگر به دنبال درآمد صادراتی هستیم باید بدون شتابزدگی از صادرات حمایت کنیم، پیش شرط های کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی را تشریح کرد.

۴ دلیل اصلی بازنگشتن ارز حاصل از صادرات
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با انتقاد از عملکرد دیرهنگام بانک مرکزی در مورد عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط 250 صادرکننده، گفت: 4 دلیل و مشکل عمده برای عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود داشته است.

مشکلات تامین ارز مواد اولیه ادامه دارد
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران از کمبود مواد اولیه برخی واحد های تولید و ذخیره یک ماهه آنها گلایه کرد و گفت: از اول خرداد استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان شروع می شود.

فیلم: پیشنهاد رئیس کنفدراسیون صادرات به وزرای خارجه و صمت
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱

محمدلاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات پیشنهاد داد هر چه سریعتر وزارت خارجه و صمت با کشورهای صادراتی هدف، پروتکل‎های بهداشتی امضا کنند، اینکار با تاخیر انجام شود، کاهش صادرات سرعت بیشتری میگیرد.

تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومان به نیمایی
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

عضو کمیته ارزی اتاق ایران از تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومانی به نیمایی خبر داد و گفت: به موازات آن باید تعرفه‌ها هم نصف شود.

رئیس جمهور شجاع باشد و دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

یک مقام مسئول با بیان اینکه رئیس جمهور از نتایج اجرای افزایش قیمت بنزین راضی است، گفت: انتظار می رود رئیس جمهور شجاعت حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی را در سال ۹۹ به خرج دهد.

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار هشت هزار و پانصد تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.

باید از اینستکس قطع امید کرد
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه به نظر می‌رسد باید از اینستکس قطع امید کرد، با اشاره به اعلام بانک مرکزی تاکید کرد: اینکه بانک مرکزی صراحتاً اعلام می‌کند که «صادرات»، پاسخگوی نیازهای ارزی کشور است یک تعارف نیست.

تراز درآمدی و شفافیت، پیش‌ نیازهای اصلاح یارانه‌ها
۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

رییس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است با وجود آنکه بسیاری از کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که عملکرد نظام هدفمندی یارانه‌ها در ایران نیاز به اصلاحات دارد اما اجرای این اصلاحات پیش نیازهای مهمی را خواهد خواست.

حضور بخش خصوصی در جلسات دولت جنبه تشریفاتی دارد
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انتقاد از نادیده‌گرفتن نظرات بخش خصوصی در تصمیمات دولت گفت:بخش خصوصی عقیده دارد که لایحه تجارت، مشکلات تجارت را افزایش خواهد داد.