داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اسلام
شیخ عیسی قاسم: اسلام در بحرین در خطر است
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

رهبر شیعیان بحرین در بیانیه‌ای با اشاره به توطئه دشمنان برای تحریف و تخریب اسلام تاکید کرد که اسلام در بحرین هدف هجمه قرار گرفته است.

آکصوی: یونان «فرزند فاسد اروپا» است
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با انتقاد از یونان و حوادث اخیر بین دو کشور، یونان را فرزند فاسد اروپا خواند.

علاقه بن زاید برای تبدیل امارات به یک اسرائیل جدید
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

«دیوید هرست» سردبیر وبگاه خبری-تحلیلی «میدل ایست آی» و نویسنده سابق روزنامه «گاردین» نوشت: «ولی‌عهد ابوظبی می‌خواهد امارات را به یک اسرائیل دیگر تبدیل کند».

حسن روحانی: دین اسلام مرد سالار نیست
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

رئیس جمهورگفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرایط خوبی برای زنان جامعه ما برای حضور در فضای جامعه آماده شده است.

حجت الاسلام رئیسی: مردم باید عدالت را دریابند
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

رئیسی تصریح کرد از آموزه‌های امام اجرای عدالت بود رهبری در تبیین شخصیت امام تحول در اجرای عدالت را برشمردند. مسیله اجرای عدالت از مهمترین مسائل است وقتی می‌گوئیم اجرای عدالت یعنی مجریان در قوه اجرا عادلانه اجرا و قضات عادلانه اجرا کنند. مردم باید عدالت را دریابند و وقتی به دستگاه قضا مراجعه می‌کنند گویی به پدری مهربان مراجعه کنند.

ایده «حاج قاسم» برای مساجد کشور
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

حجت‌الاسلام نظری از جمله وعاظ و خطبای تبریزی است که در ماه رمضان امسال مهمترین منبر خود یعنی منبر مسجد مقبره را رها کرد و سراغ کارهایی رفت که طراز آن کمتر از منبر نبود.

سید قطب؛ از اخوان المسلمین تا حکومت‌داری قرآنی
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

سید قطب، ادیب، نظریه‌پرداز برجسته اخوان‌المسلمین و مفسر قرآن کریم در اکتبر ۱۹۰۶ میلادی، مهر ۱۲۸۵شمسی در مصر متولد شد. پدر و دیگر اعضای خانواده او درگیر مبارزات سیاسی علیه حکومت پادشاهی مصر بودند و همین فضا سید قطب را از نوجوانی با مبارزه سیاسی آشنا ساخت.

فیلم: خوارج در بیان رهبرانقلاب
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای - ۱۳۷۰: خوارج را به مقدس‌های متحجر تشبیه می‌کنند اما اشتباه است. مقدس متحجر گوشه‌گیری که به کسی کاری ندارد و حرف نو را هم قبول نمی‌کند، این کجا خوارج کجا؟ اینها مقدس‌مآب آنطوری نبودند اما جهل مرکب داشتند یعنی طبق یک بینش بسیار تنگ‌نظرانه و غلط چیزی را برای خودشان دین اتخاذ کرده بودند و در راه آن میزدند و می‌کشتند و مبارزه می‌کردند!

الگوی تمدنی قران چیست؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

آیت‌الله سید علی‌اصغر هاشمی علیا: کمال در لذت‌های دنیا نیست. بلکه این‌ها مطاع‌هایی است که برای حفظ بقای انسان لازم است. غذاهای الهی غذای روحی است. خداوند می‌خواهد روح ما ارتقا پیدا کند. «وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُری‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ». از در و دیوار عالم برکات برای انسان نازل می‌شود. این برکات برای تقوا، تزکیه نفس و تقویت روح است. نظام الهی بر این اساس قرار دارد. به همین دلیل است که ماه رمضان به‌عنوان ضیافت الهی نامیده شده است.

مرجع تقلیدی که با رمان‌ نویسی برنده جایزه کتاب سال شد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه و مفسر قرآن کریم در سال ۱۳۰۵ در شیراز متولد شد. پس از سقوط رضاخان و با پایان محدودیت‌ها و فشارهای فراوان بر حوزه‌های علمیه در کنار تحصیل در دبیرستان به فراگیری علوم حوزوی در شیراز پرداخت. در ۱۸ سالگی وارد حوزه علمیه قم شد و به محفل درس خارج فقه آیت‌الله سید حسین طباطبایی بروجردی، زعیم حوزه علمیه قم راه یافت.