داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-امور-مالیاتی
حکمرانی با چشمان کاملا بسته
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به مزایای مهم و متعدد تقویت حکمرانی در حوزه ریال اعلام کرد: حکمرانی بدون بهره‌برداری حداکثری از اطلاعات مربوط به حوزه ریال، مشابه «حکمرانی با چشمان بسته» است.

مالکان خانه‌های خالی نقره‌داغ خواهند شد
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی از دو جهت مؤثر است، هدف اول، شناسایی املاک و اسکان کشور است و هدف دوم مالیات بر خانه خالی است.

وزارت راه، اطلاعات خانه‌های خالی را بدهد ظرف ۱۰ روز مالیات می‌گیریم
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: هنوز اطلاعاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی ارائه نشده و به محض دریافت اطلاعات، ۱۰ روزه مالیات مطالبه می کنیم.

مشاغل از شهریور به استفاده از کارتخوان ملزم می‌شوند
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

پیش از این صاحبان مشاغل باید از ابتدای امسال ملزم به استفاده از کارتخوان می‌شدند اما از آنجا که در پی شیوع ویروس کرونا بسیاری از تکالیف مالیاتی به تعویق افتاد، این موضوع شامل حال این تکلیف مالیاتی هم شد و طبق اعلام رئیس سازمان مالیاتی الزام مشاغل به استفاده از کارتخوان به ماه‌جاری منتقل شد.

سهم بزرگی از فرار مالیاتی به تهران تعلق دارد
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریری استان تهران گفت: درآمدهای نفتی با مشکلات جدی مواجه است، بنابراین دولت برای پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای علاوه بر منابع بودجه‌ای به دنبال برنامه‌ها و روش‌های دیگری است.

مالیات را زودتر بدهید جایزه بگیرید
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲

به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و براساس مصوبه سران قوا، در صورتی که مودیان مالیات سال 98 و حتی سال 99 را زودتر از سررسید بپردازند مشمول جایزه خوش حسابی می شوند.

بساز و بفروش‌های مسکن باید مالیات بدهند
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۴ ماهه امسال گفت: براساس قانون مالیات های امسال از بساز و بفروش هایی که مجوز ساخت آنها سال ۹۵ است، مالیات اخذ می شود.

مالیات از خانه‌های خالی افزایش یابد
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر واحدهای خالی زمانی بازدارنده است که اثر آن قابل توجه باشد بنابراین برای بازدارندگی و ضمانت اجرای بیشتر، باید میزان مالیات را افزایش داد.

بخشنامه مقابله با فرا‌رهای مالیاتی ابلاغ شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

پارسا در بخشنامه‌ای به امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی نحوه رسیدگی به صورتحساب‌های غیرواقعی برای مقابله با فرارهای مالیاتی را ابلاغ کرد.

روش‌های غیر اصولی جبران کسری بودجه خسارت بار است
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

به‌نظر می‌رسد این رویکرد چندان به مذاق سیاستمداران خوش نمی‌آید و بیشتر نگاه‌ها معطوف بر افزایش درآمد و تامین منابع از محل‌های سهل‌الوصول است.