داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-امور-مالیاتی
تمدید مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده ۱۰ صنف تا پایان اردیبهشت
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

معاون سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ماه سال جاری برای تمامی مودیان و همچنین تمدید زمان سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای برخی گروه های اقتصادی تا پایان اردیبهشت خبر داد.

بسته حمایتی از مودیان مالیاتی در پی شیوع کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، جهت حمایت از بخش های اقتصادی کشور، از تصویب پیشنهادات حمایتی این سازمان از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و و تصویب و اجرای آن در قالب بسته سیاستی و حمایتی سران قوا در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

کارتخوان ۴۱ هزار پزشک ثبت شد
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به ثبت کارتخوان ۴۱ هزار نفر از پزشکان و دیگر مشمولان این صنف گفت: وکلا به قانون تمکین کردند و شکایت خود را به دیوان عدالت اداری برای عدم نصب کارتخوان پس گرفتند.

مهلت ثبت‌نام کارتخوان پزشکان امروز تمام می‌شود
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷

براساس تفاهم نامه همکاری سازمان مالیاتی و نظام پزشکی امروز ۳۰ بهمن آخرین مهلت ثبت نام پزشکان در سامانه پایانه فروش است.

پروانه ساخت ۳ دهک رایگان شد
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

وزیر راه و شهرسازی از صدور رایگان پروانه ساخت از سوی شهرداری‌ها برای دهک‌های ۱ تا ۳ متقاضی در طرح ملی مسکن خبر داد.

وکلا از پرداخت مالیات معاف نیستند
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به مصوبه دولت در رابطه با اخذ شناسه ملی برای کانون‌های وکلای دادگستری گفت‌: این موضوع ارتباطی با مالیات ندارد و آنها مانند گذشته مالیات پرداخت می‌کنند.

خط و نشان مالیاتی پارسا برای وکلا و پزشکان
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در صورت سرپیچی وکلا و پزشکان از ثبت نام در سامانه امور مالیاتی، ، در زمان بررسی اظهارنامه، مالیات و جریمه سنگینی علیه متخلفان اعمال خواهیم کرد.

بانک‌ها چند درصد مالیات پرداخت می‌کنند؟
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

اشخاص حقوقی از جمله شرکت‌ها و بانک‌ها و وزارتخانه‌ها باید طبق قانون، ۲۵ درصد از درآمدشان را مالیات بپردازند. همچنین این گروه در قانون مالیات‌ وظایفی همچون ارائه اظهارنامه مالیاتی، پرداخت حق تمبر، ارائه لیست حقوق‌بگیران، استفاده از سامانه صندوق فروش و ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده دارند.

مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد

میزان جریمه استفاده نکردن «پزشکان» از کارتخوان اعلام شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

معاون نظارت سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک الزام است، گفت: 2 درصد از درآمد کل یک پزشک در صورت عدم استفاده از کارتخوان، به عنوان جریمه دریافت می‌شود.