داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-امور-مالیاتی
بخشنامه مقابله با فرا‌رهای مالیاتی ابلاغ شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

پارسا در بخشنامه‌ای به امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی نحوه رسیدگی به صورتحساب‌های غیرواقعی برای مقابله با فرارهای مالیاتی را ابلاغ کرد.

روش‌های غیر اصولی جبران کسری بودجه خسارت بار است
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

به‌نظر می‌رسد این رویکرد چندان به مذاق سیاستمداران خوش نمی‌آید و بیشتر نگاه‌ها معطوف بر افزایش درآمد و تامین منابع از محل‌های سهل‌الوصول است.

کرونا فرار مالیاتی پزشکان را به حاشیه کشاند؟
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

مالیات ۱۰ درصدی علی الحساب پزشکان، یک اقدام حداقلی در جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان است و انتظار می رود دولت در سال جاری با اقدامات تکمیلی، مساله فرار مالیاتی پزشکان را برای همیشه حل کند.

مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی آنلاین شد
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

معاون سازمان امور مالیاتی از برخط شدن مالیات نقل و انتقال املاک مسکونی در مراکز استانها از ۲۰ اردیبهشت خبر داد.

پاسخ به ۱۶ سوال مهم درباره مالیات بر عایدی املاک
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

مالیات بر عایدی املاک که قدمتی بالغ بر یک قرن و سابقه اجرایی در بیش از 180 کشور جهان دارد، موجب جلوگیری از سوداگری می‌گردد. مهار و کنترل سوداگری موجب سالم‌سازی بازار و منطقی شدن روند قیمت املاک خواهد بود.

درآمد زیر ۳ میلیون در ماه از مالیات معاف است
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران در سال جاری سالانه ۳۶۰ میلیون ریال تعیین شده است.

اعتراض به برداشت غیرقانونی ۱۸۰۰ میلیاردی دولت +سند
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی اخذ مالیات ۱۸۰۰ میلیارد تومانی از صندوق را خلاف قانون دانسته و به رئیس هیات نظارت صندوق و دیوان محاسبات شکایت کرد

پرداخت تسهیلات به مستاجران در دستور کار وزارت راه و شهرسازی
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات به مستاجران در برنامه‌های کوتاه‌مدت است و مجددا در دستور کار قرار گرفته، گفت: سامانه املاک قبل از تابستان آغاز به کار می‌کند.

تمدید مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده ۱۰ صنف تا پایان اردیبهشت
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

معاون سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ماه سال جاری برای تمامی مودیان و همچنین تمدید زمان سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای برخی گروه های اقتصادی تا پایان اردیبهشت خبر داد.

بسته حمایتی از مودیان مالیاتی در پی شیوع کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، جهت حمایت از بخش های اقتصادی کشور، از تصویب پیشنهادات حمایتی این سازمان از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و و تصویب و اجرای آن در قالب بسته سیاستی و حمایتی سران قوا در سال ۱۳۹۹ خبر داد.