داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-امور-مالیاتی
مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد

میزان جریمه استفاده نکردن «پزشکان» از کارتخوان اعلام شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

معاون نظارت سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک الزام است، گفت: 2 درصد از درآمد کل یک پزشک در صورت عدم استفاده از کارتخوان، به عنوان جریمه دریافت می‌شود.

مجلس با پاداش کارکنان سازمان مالیاتی مخالفت کرد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

نمایندگان مجلس با واریز پاداش عملکرد سازمان امور مالیاتی برای تشویق کارکنان، تعمیر و تجهیز ساختمان های این سازمان مخالفت کردند.

سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.

مهلت وکلا برای نصب کارتخوان به اتمام رسید
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

پس از الزام پزشکان به نصب کارتخوان به منظور شفاف شدن درآمد، نوبت به وکلا رسید که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، وکلا تا پایان دی‌ماه فرصت داشتند که در سامانه صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند؛ لذا امروز این مهلت به پایان می‌رسد.

پیشنهاد سازمان امور مالیاتی برای سه پله‌ای شدن مالیات حقوق کارمندان
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت:‌ به کمیسیون تلفیق بودجه مجلس پیشنهاد کرده ایم به جای دو پله‌ای شدن مالیات حقوق کارمندان، سه پله با نرخ‌های ۱۵، ۲۰ و ۲۵ درصد در نظر گرفته شود.

افزایش ۲۸ درصدی مالیات بر فروش سیگار
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

به گفته رئیس مرکز برنامه‌ریزی سازمان‌ امور مالیاتی، در بودجه سال آینده مالیات بر فروش سیگار ۲۸ درصد نسبت به امسال افزایش یافته است.

کشت توتون و تنباکو در زمین‌های کشاورزی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به ضرر سالانه محصولات دخانی بویژه به بخش سلامت، تاکید کرد: در صورتی که وضع مالیات بر محصولات دخانی به شکل منطقی و طبق استاندارد جهانی پیش‌ رود، سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد به دنبال خواهد داشت.

فیلم: سلبریتی‌ها، میلیاردِرهای معاف از مالیات
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

پس از قدرتمند شدن چرخه اقتصادی سینمای ایران، تعدادی از ستاره‌های سینما به‌طور قابل توجهی رقم دستمزدشان را بالا بردند. کار به جایی رسید که برخی از این سلبریتی‌ها برای بازی در یک فیلم تا یک میلیارد تومان دستمزد طلب می‌کردند. اما علیرغم دریافتی‌های نجومی سلبریتی‌ها، این قشر از پرداخت مالیات معاف هستند.

تنها ۴۰ درصد پزشکان کارتخوان نصب کرده اند
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی گفت: با وجود اعلام همه نهاد‌های نظارتی تا امروز کمتر از ۴۰ درصد پزشکان کارتخوان نصب کرده اند.