داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آسیب-اجتماعی
نمایش خانگی؛ بستری مناسب برای آموزش ناهنجاری‌ها
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

اگر چه چند وقتی است که سریال‌های ترکیه‌ای به موضوع تحکیم خانواده نگاه اساسی دارند، اما فیلمسازان ایرانی از آن غافل شده اند.

بیکاری منشا اصلی آسیب‌های اجتماعی است
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

یک آسیب‌شناس با بیان اینکه منشا اصلی آسیب‌های اجتماعی بیکاری است، از موفقیتهای طرح جمع آوری معتادان متجاهر دفاع کرد.

جدال روایت اجتماعی با روایت امنیتی از ماهشهر
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

رخدادهای ماهشهر و شهرک‌های آن، جنبه‌های اجتماعی جدی‌ای دارد که با فضای امنیتی ساخته شده پیرامونش، به نادیده‌گرفتن آن مسئله‌ها می‌انجامد. به صورت خلاصه می‌توانم بگویم ما با یک تبعیض و ظلم تاریخی مواجهیم که دهه‌هاست مردم این منطقه و منطقه‌های اطراف را آزرده است.

جوکر: نظمی نوین بر بی نظمی در حال خیزش
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

فیلم جوکر ۲۰۱۹ که به نوعی بیانگر خروش طبقه فرودست علیه ثروتمندان است، سروصدای بسیاری به پا کرده و با استقبال مخاطبان در نقاط مختلف دنیا مواجه شده است. این فیلم را به واسطه محتوا و درونمایه آن اثری متفاوت از سینمای هالیوود قلمداد کرده اند. سینمایی که در طول سال های گذشته به عنوان موتور محرک لیبرال دموکراسی در دنیا و مبلغ ارزش های آن بوده است.

همه دستگاه‌ها وظیفه پیشگیری از وقوع جرم دارند
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳

رئیس قوه قضاییه گفت: هیچ دستگاهی را در کشور نمی‌شناسم مگر اینکه وظیفه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب را در جامعه عهده دار باشد.

مافیای تکدی‌گری در تهران
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از ثبت اطلاعات متکدیان در سامانه جامع آسیب دیدگان اجتماعی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با استقرار و بکارگیری این سامانه، کل اطلاعات در کشور از متکدیان در سامانه ثبت خواهد شد و در حقیقت ۳۱ استان به سامانه متصل می‌شوند.