داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فتوا
فتوای آیت‌الله سیستانی درباره تزریق سرم در حال روزه
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰

آیت‌الله العظمی سیستانی به سوالی درباره تزریق سرم و آمپول تقویتی در حال روزه پاسخ داد.

حکم سال‌اولی‌هایی که قادر به روزه گرفتن نیستند
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

حکم روزه اولی‌هایی که نمی‌توانند در ماه رمضان روزه بگیرند چیست؟ فتوای مراجع تقلید درباره سال‌اولی‌هایی که قادر به گرفتن روزه نیستند، چیست؟

فتوای آیت‌الله نوری همدانی درباره روزه داری در ایام کرونا
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

یکی از مراجع عظام تقلید درباره حکم روزه ماه مبارک رمضان امسال گفت: به نظر اینجانب، ملاک خوف از بیماری یا تشدید بیماری است و خوف باید منشاء عقلایی داشته باشد یا پزشک متعهد و متدین تشخیص دهد.

ماموریت دادستانی تهران درباره تدفین متوفیان کرونا
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

دادستان کل کشور گفت: عملیات تدفین و تغسیل متوفّیان کرونایی بر اساس فتوای مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفته و دادستانی تهران نیز مأموریت یافته به ‎صورت ویژه بر این فرایند نظارت کند.

فتوای آیت‌الله سیستانی درباره نحوه غسل و دفن متوفیان کرونا
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

مرجع عالیقدر شیعیان در عراق در پاسخ به سوالی درباره نحوه غسل و تدفین متوفیان کوئید ۱۹ بر لزوم رعایت قوانین اسلامی در دفن این افراد با مراقبت‌های بهداشتی تاکید کردند.

اختصاص نصف سهم امام برای درمان کرونا از سوی آیت‌الله سیستانی
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید در فتوایی اعلام کرد: مؤمنان می‌توانند نصف سهم امام را از وجوهات خمس را برای درمان بیماران کرونایی و مبارزه با شیوع این بیماری هزینه کنند.

فتوای رهبر انقلاب درباره استفاده از وسیله نقلیه شخصی در هنگام آلودگی هوا
۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸

به دنبال تشدید آلودگی هوا در کلان شهرها، سایت رسمی رهبر معظم انقلاب مطلبی را درباره حکم شرعی استفاده از خودرو شخصی در این زمان منتشر کرد.

فیلم جنجالی «مولانا» به جشنواره فجر نمی‌رسد
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

دبیر جشنواره فیلم فجر، با بیان اینکه فیلم «مست عشق» ساخته حسن فتحی در حال فیلمبرداری است و اصلا به جشنواره نمی‌رسد، گفت: ضمن اینکه این فیلم در ایران مجوز ساخت ندارد، بنابراین به جشنواره هم نخواهد رسید.

بازی با مرجعیت؛ برای افزایش سن ازدواج!
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

فتوایی از آیت الله مکارم شیرازی مبنی بر ممنوعیت ازدواج های زیر ۱۳ سال در فضای رسانه ای در حال دست به دست شدن است، این فتوا از کجا آماده و علت صدور آن به چه علت است؟