داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار محمدامین-سرکهکی
بازاندیشی و تقویت نقش مجلس شورای اسلامی
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

 مجالس، نهاد اصلی مردم سالاری و حاکمیت قانون در هر کشوری  بوده و بر اساس ساختار حاکمیت هر کشوری، ساختار، قواعد و قوانین خاص خود را دارند. در عین حال، تحولات روز افزون جامعه و نیز عرصه بین‌المللی باعث شده ماهیت و عملکرد مجالس و تصویری که از مجالس به جامعه ارائه می‌شود دچار تحول شده و حتی افق‌های جدیدی برای ایفای نقش مجالس در عرصه داخلی و بین‌المللی در حال شکل‌گیری است.

انتخابات مجلس: تحقق گام دوم انقلاب یا ادامه استمرارطلبان
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

رهبر معظم انقلاب، گام دوم را دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی نامیدند، که خطاب اصلی و ویژه آن، جوانان وطن هستند که ماموریت‌های مهم آنها آشکارا مشخص شده است اما در سطحی دیگر، مخاطب این بیانیه تاریخی، سیاسیون و دولتمردان قبلی و کنونی جامعه هستند که تلویحاً بیانیه تکلیف آنها را مشخص کرده است. بیانیه گام دوم اندیشه معیار تحلیل در گذشته و گفتمان آینده است.

اولین کتاب جامع در زمینه رهبری و مدیریت در چشم‌انداز اسلام
۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳

مدیریت اسلامی در جایگاه یک دانش میان رشته‌ای از اصول، مبانی و یافته‌های دو حوزه‌ی مطالعات دینی و مدیریت ریشه می‌گیرد و در این زمینه تألیفاتی در دسترس است اما هنوز این سوال در ذهن محققان باقی است که چرا منابع مدیریت اسلامی نتوانسته، راهگشای مدیریت جوامع اسلامی باشد؟