داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدالت
مدیر عامل فراری بانک سرمایه در تهران
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

در راستای ماموریت ابلاغی رییس قوه قضاییه و برای اولین بار یک مجرم بزرگ اقتصادی از اروپا به کشور بازگردانده شد.

درخواست توکلی درباره برگزاری آزمون‌ها
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به وزیر علوم خواستار تمدید برگزاری آزمون منابع نظام قدیم در سال 1400 شد.

عماد افروغ: نیازمند طوفان عدالت‌خواهی هستیم
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: ما نگاه ساختاری به عدالت نداشتیم و در بهترین حالت نگاه ما فردی بوده. عدالت به صورت یک نسیم آمده و رفته و هیچگاه طوفان عدالتخواهی نداشتیم.

چطور عدل خدا را درک کنم؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

اگر خداوند عادل است و به هیچ کس در هیچ شرایطی ستم نمی کند، خالق ناکامی‌ها و شرور و مشکلات در جهان، کیست؟ چرا گروهی را زیبا آفریده و گروهی را زشت؟

۴ نکته در باب اظهارات حجت الاسلام پناهیان
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

در زمانه ای که به گواه تمامی آمارها و شواهد عینی در یکی از بدترین زمان های شکاف طبقاتی، فقر و بی عدالتی هستیم و رهبرمعظم انقلاب بابت عملکرد مجموعه نظام در حوزه عدالت عذرخواهی می کنند و در بیانیه گام دوم نیز به این عقب ماندگی اشاره می کنند و بارها جوانان و دانشجویان را به مداقه نظری در حوزه عدالت و همچنین عدالتخواهی در حوزه عمل توصیه می کنند چگونه ایشان از پایان دوره عدالتخواهی سخن می گویند؟

معرفی ۲ مدیر متخلف به خاطر عرضه خارج بورس محصولات فولادی
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

رییس قوه قضاییه گزارشی از پیگیری‌های این سازمان برای بررسی وضعیت بازار فولاد ارائه کرد و گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸، بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تُن محصولات شرکت‌های فولادی در خارج از شبکه بورس کالا عرضه شده که در این راستا ۲ نفر از مسئولان سازمان حمایت از مصرف کنندگان به دلیل ترک فعل به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری ریاست جمهوری معرفی شدند.

«عدالت‌خواهی حقیقی» کمک به تحققِ «حکمرانی اسلامی» است
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب تأکید کردند که: «نارضایتی این حقیر از کارکرد عدالت در کشور نباید به این معنی گرفته شود که برای استقرار عدالت کار انجام نگرفته است. واقعیّت آن است که دستاوردهای مبارزه با بی‌عدالتی در این چهار دهه، با هیچ دوره‌ی دیگر گذشته قابل مقایسه نیست.» ۱۳۹۷/۱۱/۲۲

اینفوگرافیک: مهمترین مطالبات رهبری از قوه قضائیه در عرصه بین‌الملل
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱

مقام معظم رهبری درسال های متعدد در دیدار با کارکنان قوه قضائیه پرونده های متعددحقوقی مربوط به احیای حقوق ملت و مستضعفان درعرصه ی بین الملل رابه عنوان تکلیف قوه قضائیه مورد تائید قرارداده اند.

قالیباف: دسترسی جامعه به کالاهای اساسی عادلانه نیست
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

رئیس مجلس با اشاره به تصویب یک فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: معنای بررسی این طرح کمبود کالا در جامعه نیست بلکه مشکل، عدالت و دسترسی جامعه به کالاهای اساسی با وجود تخصیص ارز ترجیحی به آن است.

پناهیان: بی‌­عدالتی در جامعه ما سیستمی نیست
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

اینکه در یک جامعه عدالت برقرار بشود وابسته به عوامل مختلفی است، از یک زاویه می­شود این عوامل را به دو قسمت تقسیم کرد؛ همان بحثی که در مورد اجتماع بشری هست که تقسیم بین افراد صورت می­گیرد یعنی افرادی خواص و نخبگان جامعه هستند و افرادی هم عموم مردم به حساب می­آیند که اکثریت مطلق را تشکیل می­دهند. این عامه‌ی مردم یا گروه نخبگان از دو جهت برای برقراری عدالت در یک جامعه باید عملکردی داشته باشند و وجودشان بسیار مؤثر است و هر کدام وظایفی به عهده دارند.