داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدالت
اما و اگرهای شفافیت آرا نمایندگان مجلس
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

آغاز به کار دوره جدید مجلس شورای اسلامی بهانه‌ای شد تا «رادیکال سه» مسئله عدالت در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دهد.

بایسته های عدالتخواهی
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

عدالتخواهی نه معارضه و تخریب گری و نه نقد محافظه کارانه کلی و بی خطر است. عدالتخواهی با مبانی انقلاب اسلامی در چهارچوب های نظام صریح و شفاف و بدون ترس، نقد می کند و هزینه می دهد اما به هزینه دادن اصالت نمی بخشد و عقلانیت انقلابی را درنظر می گیرد.

صدور حکم اعدام برای سلطان خودرو و همسرش
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام برای دو نفر از متهمان پرونده شرکت سایپا خبر داد و گفت: در همین زمینه مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس محکوم شده است.

بی نظمی در امور اقتصادی به معیشت مردم لطمه می زند
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

رئیس قوه قضائیه گفت: کوچک ترین بی نظمی در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ و زندگی اجتماعی و فردی موجب لطمه به زندگی مردم می شود.

رفیعی: عدالت اساسِ حکومت دینی است
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

استاد حوزه علمیه قم گفت: بر مبنای روایات، عدل اساس ایمان و وجه مشترک دعوت همه انبیاء(ع) است. پیغمبر اکرم(ص) فرمود: من مأمورم بین شما عدالت را اجرا کنم.

احمد توکلی: دلسوزان ملک و ملت به داد ایران برسید
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴

رئیس هیأت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با اشاره به لایحه مشارکت عمومی-خصوصی تاکید کرد: می خواهند به اسم مشارکت عمومی-خصوصی تمامی دارائی های ملت را اعم از مدارس، بیمارستانها، ورزشگاهها، دانشگاهها و ... همه، چه در حال کار یا تکمیل شده یا نیمه کاره را به تاراج بدهند.

دولت برای عدالت چه کرده است؟
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳

شهید مطهری از لحاظ اجتماعی می گوید: عدالت بالاتر است چون جود و انفاق و بخشش و سخاوت این ها به لحاظ شخصی خوب هستند و فضایل اخلاق فردی هم هستند ولی وقتی از منظر اجتماعی و حکومتی نگاه می کنیم آن عدالت است که برتر و ارجح است و حکومت باید به دنبال عدالت باشد.

فیلم: رهبر انقلاب:ملت ایران در آزمون کرونا درخشید
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

رهبر معظم انقلاب:ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید اما اوج افتخار متعلق به نیروهای درمانی است.

فیلم: رهبر انقلاب: گِره عدالت در دنیا بازشدنی نیست
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

رهبر معظم انقلاب: خرد انسانی نعمت بزرگ خداست و می‌تواند بسیاری از مشکلات حیات را حل کند، لکن برخی از گره‌ها هست که با اینها باز نمی‌شود.

کرونا و بازشناسی موانع مسئله‌گرایی
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷

سلامت مسئله برجسته این روزهای ماست. عدالت اما مسئله هر روز ماست. مواضع هفت گانه فوق اما در برابر هرگونه مسئله گرایی مقاومت منفی بازتولید می کنند. از این روی نقش این هفت دسته فوق در قصه عقب‌ماندگی در عدالت، با نقش این روزهاشان تقریباً مشابه است.