داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سیدمحمدمهدی-میرباقری
روایت آیت‌الله میرباقری از پسا کرونا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر جمهوری اسلامی از طراحی‌ دشمن غافل نشود، در مواجهه با کرونا پیروز خواهد شد، مهم‌ترین وجه مسئله کرونا را برخورد تمدّنیِ غرب با اسلام می‌داند و می‌گوید: چین اساساً نمی‌تواند رقیب تمدنی غرب باشد.

آیت الله مصباح: برای جلوگیری از انزوا راهی جز وحدت انقلابیون نداریم
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

حجت الاسلام میرباقری پرسید: «مخالفین دارند به یک لیست واحد می‌رسند و سرانشان با هم نشسته‌اند، اما این طرف بر عکس، سه چهار لیست مختلف دارد. در چنین شرایطی چه کار باید کرد؟» آیت الله مصباح یزدی نیز در پاسخ گفت: بنده به افراد دیگر نیز گفته ام، اگر کسی مشورت کرده است که برود، گفته ام بروید و حرف بزنید، اما سعی کنید حرف حق بزنید و برای خدا حرف بزنید.

عدالتخواهی مصداقی باید بر مبنای اخلاق و نظریه عدالت دینی باشد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

فعالیت‌های عدالتخواهانه از سوی برخی در سال‌های اخیر، بیشتر از آنکه منجر به افزایش مطالبه‌گری در حوزه عدالت شود، گفتمان‌های چپ فکری و سیاسی را احیا کرده است. از طرفی یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب در سال‌های بعد از انقلاب، تحقق بیش از پیش عدالت و نهادینه‌شدن آن در ساختار جمهوری اسلامی بوده است.

میرباقری: ادبیات عدالت خواهی باید دینی باشد، نه مارکسیستی
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

دالت خواهی تبدیل می شود به عدالت خواهی که ادبیاتش ادبیات دینی نیست. در دوره ما این طور شده که عدالت خواهی دارد آهنگ ادبیات مارکسیستی و نئومارکسیستی به خود می گیرد و نئومارکسیست ها دوباره درحال گسترش دادن ادبیات عدالت خواهی با فرهنگ مارکسیستی هستند که این خیلی خطرناک است.