داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خاورمیانه
پایان دوران طلایی عربستان
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

سقوط قیمت نفت که در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان حادث شده، سران سعودی را با مشکلات زیادی روبه رو کرده به حدی که از آن به عنوان پایان دوران طلایی این کشور ثروتمند عربی یاد می شود.

مرگ مشکوک سرمایه‌دار برجسته سعودی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳

«صالح عبدالله کامل» سرمایه‌دار برجسته سعودی که در جریان دستگیری‌های سال ۲۰۱۷ بازداشت شده بود، در ۷۹ سالگی درگذشت، ولی برخی منابع مرگ وی را مشکوک عنوان کرده‌اند.

ناوشکن ژاپن عازم خاورمیانه شد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

یک ناوشکن نیروی دریایی دفاع از خود ژاپن با ماموریت «جمع آوری اطلاعات» به منظور اطمینان از ایمنی کشتی رانی شناورهای مرتبط با ژاپن در آبهای منطقه خاورمیانه، کشور را به مقصد این منطقه ترک کرد.

نگرانی آمریکایی‌ها از تکنولوژی ماهواره «نور»
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اواخر روز سه شنبه در واشنگتن به خبرنگاران گفت فناوری موشکی که ایران اخیرا برای پرتاب ماهواره به فضا استفاده کرده مایه نگرانی است.

ترامپ دوست و دشمن را با یک چوب زد!
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید بحران کرونا به او آموخت که به بیگانگان اعتمادی نیست و اینکه دوستان بیش از دشمنان از وی باج گرفته‌اند و دیگر لزومی نمی‌بیند مجانی از آنها دفاع کند.

کرونا فقر در خاورمیانه را افزایش خواهد داد
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که ویروس کرونا فقر در منطقه خاورمیانه و آفریقا را افزایش خواهد داد.

وزارت علوم: صاحبان ایده در زمینه کنترل کرونا پیش قدم شوند
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه مقابله با کرونا نیازمند عزم ملی است، گفت: وزارت علوم از تمام نخبگان و دانشمندان و صاحبان ایده و فکر در زمینه کنترل ویروس کرونا حمایت می‌کند.

ریچارد هاس: کرونا افول نفوذ آمریکا را سرعت می‌بخشد
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا اعتقاد دارد بحران ناشی از کرونا در جهان را نمی‌توان یک نقطه عطف تاریخی قلمداد کرد چرا که پاندمی کووید-۱۹ روند تاریخ را تسریع خواهد کرد.

فارین پالیسی: منطقه و ایران قدرتمند، حتی پس از سلیمانی
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت، ترور سردار قاسم سلیمانی نه‌ تنها بر نفوذ منطقه‌ای ایران تأثیر منفی نداشته است بلکه ایران را بر آن داشته قدرت خود را بیش از پیش افزایش دهد.

اقدامات مخرب ترامپ در خاورمیانه در سایه کرونا
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

ستون نویس روزنامه ایندیپندنت در مقاله‌ای نوشت، هنگامی که جهان سرگرم مبارزه با کرونا است، آمریکا و امارات رزمایش مشترک برگزار کردند، از کمک مالی به افغانستان کاستند و یک جاسوس صهیونیست را از لبنان فراری دادند.