داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار محمد-جواد-ظریف
بروجردی: ظریف شجاعانه مواضع ایران را مطرح کرد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر امور خارجه کشورمان در نشست سه‌شنبه شب شورای امنیت با محوریت اجرای قطعنامه 2231 سازمان ملل گفت: در این نشست وزیر امور خارجه کشورمان مواضع جمهوری اسلامی ایران را با صراحت و شجاعت مطرح کردند.

سخنرانی وزرای خارجه ایران و آمریکا در جلسه شورای امنیت درمورد قطعنامه ۲۲۳۱
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

وزرای خارجه آمریکا و ایران امروز قرار است در جلسه مجازی شورای امنیت سازمان ملل به سخنرانی درباره مفاد مربوط به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل بپردازند.

«ظریف» یکشنبه آینده در مجلس حاضر می‌شود
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: وزیر امور خارجه یکشنبه هفته آینده به منظور ارائه گزارشی در خصوص برنامه‌های وزارتخانه خود در جلسه علنی مجلس حضور می یابد.

ظریف: بمباران سردشت نقطه اوج وحشیگری رژیم صدام بود
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

وزیر امور خارجه ایران بمباران شیمیایی سردشت را نقطه اوج وحشیگری رژیم صدام خواند و با اشاره به تروریسم اقتصادی دولت آمریکا علیه مردم ایران گفت: سیاست آمریکا جز خفت چیزی برایش به ارمغان نیاورده است.

روایت ظریف از گاف پامپئو در یک توئیت ضد ایرانی
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر به پیام توئیتری اخیر «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل واکنش نشان داد.

حضور ظریف در جلسه ستاد پیگیری شهادت حاج قاسم سلیمانی
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

جلسه ستاد پیگیری شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی امروز در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نقطه سرخط؛ ۱۷سال عقبگرد!
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

قطعنامه اخیرا شورای حکام که نتیجه تلخ ۷ سال عقب نشینی و اعتماد به اروپا توسط روحانی و تیم سیاست خارجی اش بود، ایران را به ۱۷ سال عقب تر یعنی نقطه آغاز پرونده هسته ای در سال ۸۲ با مدیریت حسن روحانی در دولت اصلاحات بازگرداند و تجربه های شکست خورده قبلی را تکرار کرد. عقب گردی که با امتیازدادن ها و هزینه های زیادی برای کشور همراه بوده و امروز هم تحریم هستیم و هم صنعت هسته ای به تعطیلی کشیده و هم علیه ما قطعنامه صادر می شود.

سفر اتمر به ایران چه پیام‌هایی داشت؟
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

مفاد سند جامع همکاری‌های ایران و افغانستان که 5 سال از آغاز گفتگوهای مربوط به آن سپری شده باید با تمرکز بر رویکردهای فنی و جلوگیری از اثرگذاری ملاحظات سیاسی نهایی شده و ساختار مناسبات دو کشور را مستحکم نماید.

اتمر با ظریف دیدار کرد
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف: تروئیکای اروپایی در مقام مشاوره به ایران نیستند
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹

وزیر امور خارجه کشورمان با انتقاد از ناتوانی محض سه کشور اروپایی عضو برجام در عمل به تعهدات خود ذیل این توافق چندجانبه، آنها را شریک جرم رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواند.