داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تئاتر
اجراهای تئاتر شهر تا آخر سال تعطیل شد
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵

واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر با صدور اطلاعیه ای درباره نحوه اعلام برنامه های آینده تالار های این مجموعه در سال ۹۹ و اجراهای به تعویق افتاده اسفند ماه سال ۹۸ توضیحاتی را ارائه داد.

نمایش‌های برگزیده تئاتر سردار آسمانی در ۲۲ بهمن اجرا می‌شود
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

شش نمایش برگزیده همایش ملی تئاتر سردار آسمانی فردا به صورت ویژه در راهپیمایی ۲۲ بهمن اجرا می‌شود.

فردا؛ چراغ‌های سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر خاموش می‌شود
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر فردا(دوشنبه ۲۱ بهمن) با برگزاری آیین اختتامیه در تالار وحدت، به کار خود پایان می‌دهد.

ولی‌الله شیراندامی درگذشت
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

ولی‌الله شیراندامی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون عصر امروز جمعه ۱۱ بهمن در بیمارستان رسول اکرم(ص) درگذشت.

درآمد میلیاردی برای ۴۰ سال تلاشم کاملاً طبیعی است!
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

مدرس و کارگردان تئاتر گفت: حق من است که بعد از چهل سال حضور در تئاتر از آن درآمد کسب کنم، وقتی چهل سال در یک رشته زحمت می‌کشید اگر درآمد میلیاردی هم داشته باشید کاملاً طبیعی است.

تئاتر گریزان از نظارت؟
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

دفتر هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستورالعمل جدید صدور پروانه اجرای نمایش را که پس از مدت‌ها بازنگری شده بود، اواخر هفته گذشته در راستای سیاست شفافیت دستگاه‌های اجرایی دولتی منتشر کرد. این دستورالعمل بازخوردهای مختلفی در پی داشته است.

نظر دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانى درباره نمایش «عَمَل»
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی مدرس دانشگاه بعد از تماشای این نمایش به کارگردانی شکوفه طاهری گفت:من کارگردانی بسیار خوبی دیدم

مجموعه‌ای از رذائل اخلاقی در یک تئاتر!
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳

باز هم تئاتر‌ی‌ها به سراغ سوژه‌ای رفته‌اند که اخلاقیات را زیر سوال برده است. زمانی که یک فرد نمایشی را برای تماشا انتخاب می‌کند، قطعاً معیار‌های مشخصی از انتخاب آن دارد و پیش می‌آید که از انتخاب خود راضی یا پشیمان باشد. تئاتر هنری است که اکثر هنرمندان آن سعی دارند با آن چیزی را به مخاطب منتقل یا اضافه کنند که البته این روز‌ها کمتر شاهد این موضوع هستیم.

سالن‌های نمایشی تهران در ایام سوگواری حسینی تعطیل هستند
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

سالن‌های نمایشی تهران همچون مجموعه تئاتر شهر،‌ ایرانشهر و خانه هنرمندان در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل می‌باشد.