داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق-زنان
رشد ۴۰ درصدی تشکیل پرونده های درخواست مهریه
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تعداد ۹۳ هزار و ۷۱۱ فقره پرونده اجرای مهریه از فروردین تا پایان مهر سال جاری ثبت شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد ۶۷ هزار و ۸۱ فقره بود حاکی از رشد ۴۰ درصدی است.

العلای مدینه، پاتوق حرمت‌شکنی‌های بن‌سلمان
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

اواخر هفته گذشته، انتشار یک ویدیوی تبلیغات مد و فشن در عربستان سعودی جنجال به پا کرد. ویدیویی که با تم ابتذال جنسی، چند مدل زن غربی را در صحراهای مدینه منوره در حال تبلیغ لباس نشان می‌داد. این اقدام که در امتداد اصلاحات بن‌سلمان، ولیعهد پادشاه سعودی صورت گرفته، ظرف روزهای اخیر مجددا اعتراض‌ها به مجوز دادن برای فیلمبرداری از این دست تبلیغات در منطقه مقدس مسلمانان را دامن زده است.

فیلم: آیا اشد مجازات در انتظار پدر رومینا است؟
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

کبری خزعلی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان: به علت جنبه عمومی جرم دادستان می‌تواند درخواست اشد مجازات برای پدر رومینا دهد.نقش رسانه‌ها و آموزش و پرورش بر بلوغ زودرس یک کودک بررسی شود.

دستورات رئیس‌جمهور به معاون حقوقی درخصوص لوایح مهم دولت
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

رئیس‌جمهور به معاون حقوقی خود مأموریت ویژه داد که زمینه پیشبرد لوایح مهم از جمله «لایحه تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان» و «لایحه نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» را فراهم کند.

رفتار بی‌شرمانه رژیم سعودی با زندانیان زن
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

الجزیره در یک فیلم مستند به نقل از شاهدان عینی در زندان زنان سعودی٬ گزارشی از روش‌های غیرانسانی و بی‌شرمانه نیروهای امنیتی عربستان برای بازجویی از این زنان منتشر کرده است.

سازمانی حقوق بشری آزادی زندانیان سیاسی زن در بحرین را خواستار شد
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

سازمان «صلح برای دموکراسی و حقوق بشر» از مقامات بحرین خواست حقوق زنان مدافع حقوق بشر را به رسمیت بشناسند و همه زنانی که در این کشور به دلیل دیدگاههای سیاسی و فعالیت های حقوق بشری زندانی شده اند را آزاد کنند.

فیلم: در آمریکا مرخصی زایمان چندماه است؟
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

در آمریکا مرخصی زایمان چندماه است؟

آصفی: به اینفانتینو ربطی ندارد
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

دکتر حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه به‌واسطه مصاحبه‌ای که هفته گذشته پیرامون میزبانی بازی عراق - ایران کرده بود، مورد هجمه رسانه‌ای جریان معاند واقع شد، به گونه‌ای که وارونه مطرح کردند آصفی در این جنجال سوی حریف را گرفته است.

آیا اعتیاد شوهر حق طلاق را به زن می‌دهد؟
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

یکی از مواردی که سبب اعطای حق طلاق به زوجه می‌شود اعتیاد است اما هر اعتیادی این حق را به زوجه نمی‌دهد.

شمار زنان قربانی خشونت خانگی در فرانسه رکورد زد
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

تعداد زنان قربانی خشونت‌ خانگی در فرانسه در سال میلادی جاری به بالاترین حد رسیده و با شکستن رکورد سال گذشته از مرز بحران هم گذشت.