داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار هیات
هیأت‌ها عامل موج سوم کرونا نیستند
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

معاون سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بیشترین سخت‌گیری برای برگزاری عزاداری محرم اعمال شد، گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت بیشترین رعایت نیز صورت گرفت بنابراین با آن سخت‌گیری و بیشترین رعایت، نباید در اینجا به دنبال مقصر بود.

ایام شهادت حضرت رقیه (س) هیئت کجا برویم؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶

حضرت رقیه (س) بعد از شهادت امام حسین (ع)، اهل بیت (ع) و اصحاب ایشان در صحرای کربلا، همراه با اسرا به کوفه و شام برده شد و در مسیر ۴۰ منزلی راه شهر شام، رنج‌های فراوانی دید.

حسین؛ تمِ خوشرنگ زندگی‌مان
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

محرم سال قبل هنوز همدیگر را پیدا نکرده بودیم. هر کدام‌مان تنهایی می‌رفتیم مجلس روضه. من سر تا پا سیاه می‌پوشیدم و خودم را می‌پیچیدم لای چادر سیاه عربی‌ام، یک زیارت‌نامه و چندتا دستمال می‌گذاشتم توی کیفم و راهی هیئت می‌شدم. همان هیئتی که سال‌ها بود باهاش انس گرفته بودم؛ با در و دیوار حسینه اش، با آدم‌هاش، با سخنرانی‌هاش، با خادم‌هاش و چند بار خودم را توی جمع خادم‌ها جا داده بودم و چند شبی توی دست و پایشان پلکیده بودم تا بعد سندش را به حسین (ع) نشان دهم و بگویم: پای نامه‌ام را نوکرهات امضا زده‌اند

دهه دوم و سوم محرم هیئت کجا برویم؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

بعد از پایان دهه اول محرم و با وجود آغاز مصیبت‌های بسیار برای خاندان اهل بیت(ع) در محرم و صفر سال ۶۱، مجالس عزاداری کم‌تری در کشور برگزار می‌شود، اما معدود هیأت‌هایی هم مجالس عزاداری برپا می‌کنند.

قدردانی وزیر بهداشت از برگزارکنندگان مراسم عزاداری حسینی
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از وعاظ ، مداحان ، مدیران و اعضای هیئات مذهبی و مردم که در مراسم عزاداری محرم، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند، قدردانی کرد.

دهه دوم محرم هیأت کجا برویم؟
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱

با فرارسیدن دهه دوم ماه محرم، هیأت‌های عزاداری و اماکن متبرکه برنامه‌های خود را برگزاری عزاداری در این دهه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام کردند.

قدردانی فرمانده ناجا از عزاداران حسینی
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

فرمانده نیروی انتظامی از تمامی عزاداران حسینی (ع) و هیئات مذهبی که دستورالعمل های بهداشتی را در برپایی عزاداری برای سید و سالار شهیدان به دقت رعایت کردند، قدردانی کرد.

معنویت در عصر هیئت‌های دوران کرونا
۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۲

استادمان می­گفت اگر حال­تان در یک هیئت خوب است و در دیگری نه، یک جای کار می­لنگد. اصلا اگر حال­تان در هیئت خوب است و بیرون هیئت نه، یک جای مهم­تری از کار می­لنگد. می­گفت معنویت باید از درون بجوشد. معنویت از بیرون ماندگاری ندارد و آن­ چه که جاودانه نیست برای انسان جاودانگی نمی ­آورد.

۹۶ درصد از هیئات مذهبی موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در بازرسی اولیه از ۲۵۰۰۰ هیئت مذهبی کشور در ایام ماه محرم مشخص شد که ۹۶ درصد از هیئات مذهبی موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند.

ماجرای قد کشیدن یک هیأت خانگی
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

یک هفته قبل از محرم، اولین سال طلبگی‌اش، با سه نفر از دوستانش به زیر زمین خانه رفته بودند و وسایل کهنه و دبه‌های ترشی و سرکه را یک طرف گذاشته بودند و حسابی کف زیرزمین را آب و جارو زده بودند.