داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار استعمار
ابراز تاسف پادشاه بلژیک از گذشته این کشور
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

«فیلیپ» پادشاه بلژیک با ارسال نامه به رئیس‌جمهور جمهوری دموکراتیک کنگو درباره استعمار این کشور آفریقایی توسط بلژیک عمیقا ابراز تاسف کرد.

فیلم: بررسی کارنامه قرآن‌پژوهی سید جمال‌الدین اسدآبادی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

شرح زندگی‌نامه سید جمال‌الدین اسدآبادی را در این ویدیو ببینید.

ماکرون: استعمارگرایی مُرده است
۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

امانوئل ماکرون در جمع مردم ساحل عاج، از مستعمره‌های سابق فرانسه، با بیان اینکه استعمارگری فرانسه یکی از اشتباهات جمهوری بود تاکید کرد که استعمارگرایی مرده است.

حمایت از «امنیت و حاکمیت ملت‌ها»
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش ضمن اشاره به حوادث اخیر لبنان و عراق نسبت به توطئه‌های دشمنان برای برهم زدن ساختارهای قانونی این کشورها و ایجاد «خلاء سیاسی» هشدار داده و بر اولویت داشتن مسئله‌ی امنیت تأکید کردند

استعمار فراحاکمیت و استقلال مجازی
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

استعمار یک هدف کانونی و غایی دارد که در تمامی دوره‌های استعماری، با وجود تغییر نوع و شکل رابطه استعمارگر-مستعمره، ثابت بوده و تداوم یافته است. اغلب صاحب‌نظران معتقدند این هدف غایی همان «وابستگی مستعمره» است، اما مفهوم وابستگی نیز در دوره‌های مختلف متحول شده و از شکلی به شکلی و نوعی به نوعی تغییر یافته است؛ به‌گونه‌ای که به‌طور مثال با تحصیل استقلال سیاسی توسط مستعمره، از کانال وابستگی فکری- فرهنگی اهداف استعماری دنبال شده است.

مناسک عاشورایی و تناقض در تصویرسازی‌ها از خلقیات ایرانیان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

مشارکت و همکاری محلی، تلاش و فعالیت خستگی ناپذیر شبانه روزی در برپا کردن خیمه های عزا و پذیرایی داوطلبانه از عزاداران، نظم و ترتیبی که دسته ها و هیات های عزاداری در حسینیه ها و تکایا و یا خیابان ها نشان می دهند و ... همگی در جهت تضعیف این تصویرسازی های استعماری هستند.

رئیسعلی دلواری؛ جهادگری شجاع ضد استعمار انگلیس
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹

رئیسعلی فرزند رئیس محمد در سال ۱۲۶۱ ش در دهستانی از توابع بوشهر به دنیا آمد. او در عصر مشروطیت، جوانی ۲۴ ساله، بلند همت، شجاع، در صدق و صفا کم مانند و در حب وطن و توکل به خدا، ضرب المثل بود.