داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سوریه
ادلب؛ میدان تحولات مهم یا آبستن جنگ جدید؟
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

انستیتو مطالعات جنگی (Institute for the Study of War) که یک مرکز مطالعاتی نزدیک به پنتاگون تلقی می‌شود در گزارشی از ارتش ترکیه در ادلب نوشت: «نزدیک به ۲۰ هزار نظامی ارتش ترکیه طی دو ماه فوریه و مارس به ادلب اعزام شده‌اند. در میان آن‌ها نیروهای یگان ویژه موسوم به "کماندو" نیز حضور دارند که پیش از این در عملیات "غصن الزیتون" (عفرین) نبرد در سوریه را تجربه کرده‌اند.»

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در سوریه
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

وزارت بهداشت سوریه از موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد.

فارین پالیسی: منطقه و ایران قدرتمند، حتی پس از سلیمانی
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت، ترور سردار قاسم سلیمانی نه‌ تنها بر نفوذ منطقه‌ای ایران تأثیر منفی نداشته است بلکه ایران را بر آن داشته قدرت خود را بیش از پیش افزایش دهد.

گفت‌وگوی تلفنی پوتین و اردوغان با محوریت کرونا و سوریه
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷

روسای‌ جمهوری ترکیه و روسیه طی تماسی تلفنی درباره اقدامات در راستای مقابله با ویروس کرونا، روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای بحث و رایزنی کردند.

ائتلاف آمریکایی در عراق و سوریه می‌مانند
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

سخنگوی ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش می‌گوید که نیروهای ائتلاف قصد دارند فعلا در عراق و سوریه بمانند.

الجعفری: در پی کرونا، تحریم‌ها علیه دمشق برداشته شود
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بر ضرورت لغو اقدامات اقتصادی اجباری غرب علیه سوریه در پی شیوع ویروس کرونا تأکید کرد. در همین حال، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز اعلام کرد که این کشور با وجود شرایط کنونی قادر به مقابله با ویروس کرونا نیست.

امارات از نزدیکی با سوریه به دنبال چیست؟
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

تماس ولیعهد ابوظبی با رئیس جمهور سوریه اقدامی عجیب نبود؛ زیرا امارات از همان ابتدا تلاش کرد تا اندک ارتباطی با دمشق را حفظ کند به رغم آنکه با جنگ تروریستی علیه سوریه مخالفتی نکرد؛ اما آنچه که عجیب می نماید زمان اعلام بازگشت روابط با سوریه است.

کرونا در سوریه و سوءاستفاده آمریکایی
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

سوریه و روسیه در بیانیه ای مشترک درخصوص تأمین گروه‌های تروریستی در سوریه توسط آمریکا در قالب کمک‌های بشردوستانه به پناهجویان، هشدار دادند.

تغییر نام ساختگی تروریست‌ها در سوریه کافی نیست
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

وزارت خارجه روسیه از دولت ترکیه خواست که گروههای تروریستی را به طور واقعی از مخالفان سوریه جدا کند و تغییر نام ساختگی آنها کافی نیست.

گسترش سریع کرونا در عربستان، بحرین و امارات
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸

شمار قربانیان به ویروس کرونا در جهان عرب سیر صعودی دارد؛ شمار مبتلایان به این ویروس در کشورهای عربی ۳۱۴۰ نفر و شمار فوتی‌ها بیش از ۶۵ نفر اعلام شده است.