داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سوریه
آمریکا دست بردار سوریه نیست
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

منابع محلی از ورود کاروانی از تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه از طریق گذرگاه «الولید» خبر دادند.

سخنان هوشمندانه مادورو در مورد ونزوئلا، ایران و سوریه
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌گوید، دولت کاراکاس، ایران، سوریه و هر کشور دیگری که مشمول تحریم‌ آمریکا است؛ حق برخورداری از آرامش و تعیین سرنوشت خود را دارد.

به ارائه کنندگان پایگاه به دشمن، مانند دشمن برخورد می‌کنیم
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹

سرلشکر باقری با اشاره به نفوذ منطقه‌ای ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی بساطی که برای سلطه دائم بر جنوب غرب آسیا داشتند و تا وقتی انقلاب اسلامی استحاله نشده دشمنی پا برجاست. ما یک روزی در حوالی اهواز از انقلاب و نظام و کشور دفاع می‌کردیم، خمپاره دشمن به حوالی اهواز می‌رسید. اما الان جبهه کجاست؟ الان بحث سر این است که ایران در سوریه نباشد! سوریه تا جمهوری اسلامی هزار و خورده ای کیلومتر فاصله دارد؛ یعنی توسعه حضور و نفوذ و مرزهای امنیت ملی ما کاملاً فراتر از مرزهای جغرافیایی رفته است.

فراخوان «ولید المعلم» به تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

وزیر خارجه سوریه در سخنرانی سالانه برای مجمع عمومی سازمان ملل، از کشورهای تحریم‌شده خواستار تشکیل جبهه‌ای واحد برای مقابله کردن با اثرات تحریم‌های آمریکا شد.

انفجار تروریستی در شمال سوریه، هفت کشته بر جای گذاشت
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در استان الحسکه واقع در شمال سوریه، هفت کشته و پنچ زخمی بر جای گذاشت.

در شمال غرب سوریه چه خبر است؟
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

یک روزنامه آمریکایی از استفاده کماندوهای این کشور از یک موشک مخصوص برای هدف قرار دادن فرماندهان عناصر القاعده در شمال غرب سوریه خبر داد.

زاخارووا: ظریف و لاوروف امروز درباره برجام و سوریه گفت‌وگو می‌کنند
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه امروز (پنجشنبه) در مسکو درباره برجام و سوریه گفت‌وگو می‌کنند.

سفر اخیر نماینده ترامپ به سوریه حامل چه پیامی برای روسیه بود؟
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

یک روزنامه لبنانی با پرداختن به سفر سرزده اخیر نماینده رئیس جمهور آمریکا به سوریه، به نقل از منابعی آگاه خبر داد که این سفر حامل پیامی برای روسیه بوده است.

تحریم‌ها علیه دمشق تروریسم اقتصادی است
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل نسبت به پیامدهای گسترش اقدامات اجباری یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا هشدار داد و تاکید کرد که این اقدامات مرحله جدیدی از تروریسم اقتصادی به شمار می‌رود.

گانتس: اسرائیل به اقدامات خود علیه حضور ایران در سوریه ادامه می‌دهد
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با مسئولان آمریکایی ضمن تاکید بر لزوم حفظ برتری نظامی تل‌آویو در غرب آسیا، از رویکرد فشار آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد.