داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-خارجه
ابهامات قتل مشکوک کاریکاتوریست ایرانی در سوئیس!
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹

از فوت مشکوک بهنام بهرامی که بارها مورد خشم گروهک منافقین قرار گرفته بود و همچنین در رسانه های وابسته به صهیونیست ها «کاریکاتوریست ضد یهود» نام گرفته بود شش ماه می گذرد و وزارت امور خارجه برای اولین بار بعد از شش ماه نسبت به اتفاق مشکوک آن هم بعد از رسانه ای شدن این خبر توسط اهالی رسانه واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ایران: رژیم صهیونیستی به دنبال مرگ فلسطینی‌ها است
۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

وزارت امور خارجه ایران بیان کرد: اسرائیل یک رژیم صهیونیستی خشونت طلب با سیاست سنتی شکنجه تا حد مرگ فلسطینی های بیگناه است.

تحریم بی‌حاصل وکور علیه وزیر کشور نشانه استیصال رژیم آمریکاست
۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تحریم بی حاصل، تکراری و کور رژیم ایالات متحده آمریکا علیه وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی و سایر مقامات کشورمان نشانه ضعف، استیصال و سردرگمی رژیم آمریکاست.

وزارت خارجه: میراث مالکوم ایکس باید زنده نگه داشته شود
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به مبارزه مالکوم ایکس با سفیدپوستان برتری طلب از مردم آمریکا خواست در مقابل نژادپرستی بایستند.

پکن: هنوز برای شناسایی منشأ کرونا زود است
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

سخنگوی وزارت امور خارجه چین طی یک کنفرانس خبری تصریح کرد که هنوز برای آغاز تحقیقات درباره منشأ شیوع کرونا زودهنگام است.

ماموریت مجلس به وزارت خارجه برای«برگزاری همه‌پرسی ملی در سرزمین فلسطین»
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

نمایندگان مردم در مجلس وزارت امور خارجه را موظف به پیگیری طرح سیاسی ایران برای فلسطین با عنوان برگزاری همه پرسی ملی در سرزمین فلسطین کردند.

سفارت مجازی ایران در فلسطین تاسیس می‌شود
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

وزارت امور خارجه موظف شد ظرف مدت شش ‌ماه پس از تصویب قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت، مقدمات لازم برای تشکیل «سفارت یا کنسولگری مجازی جمهوری اسلامی ایران» را فراهم کند.

ظریف به آمریکا هشدار داد
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

در پی انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر تهدید مقامات آمریکا به ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران به مقصد ونزوئلا، ظریف با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل نسبت به تحرکات آمریکا هشدار داد.

بیانیه وزارت خارجه ایران در سالگرد روز نکبت
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

وزارت امور خارجه ایران در سالگرد تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی در بیانیه ای از سازمان همکاری اسلامی، دولتها و ملتهای اسلامی و سایر ملتهای آزاده خواست تا اقداماتی موثر در حمایت از مردم فلسطین تا رهایی سرزمین شان صورت دهند.

خود الکاظمی سرپرستی وزارت خارجه عراق را برعهده گرفت
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

برخی اسناد منتشر شده از دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق نشان می‌دهند که او برخی وزرا را برای سرپرستی پست‌های وزارتی خالی تا زمان تعیین کاندیداهایی برای آنها انتخاب کرد.