داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عاشورا
آموزه‌هایی از دعایی که رهبر امروز آنرا توصیه کردند
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

رهبر معظم انقلاب صبح امروز در حاشیه مراسم روز درختکاری عموم مؤمنان را به خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه توصیه کردند که در این گزارش به برخی از آموزه‌های این دعا اشاره می‌کنیم.

تکرار بصیرت
۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

نهم دی ۸۸؛ این تاریخ برای همیشه در تقویم حضور ایرانیان در حمایت از نظام اسلامی ثبت شده است. روزگاری که در هنگامه امید دشمنان برای اقدامات براندازانه، بصیرت ایرانیان پاسخی مقتدرانه به آنان برای عقب‌نشینی از اهداف اعلامی و اعمالی‌شان بود؛ بصیرتی که مجددا در سال ۹۸ تکرار شد و توطئه معاندان به همراه رسانه‌هایشان برای روشن نگه‌‌داشتن آتش فتنه با بیانیه‌ها و آمارهای دروغین را نقش بر آب کرد.

«کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا»؛ حدیث یا عبارتی مناسبتی؟
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

تا کنون از عبارت مشهور «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» استفاده و برداشت‌های بسیاری شده است.

مقصد،خود راه می تواند باشد!
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

این روزها در زیر باران نام و یاد سالار شهیدان همه یا به تن کربلایی اند، یا به دل و جان همراه و همسفر رهروان جاده های کربلا شده اند. جاذبه بی نظیر محبت و مهر حسینی همه را از هر کوی و برزنی، از هر قوم و قبیله ای، از هر کشور و نژادی به سوی سرزمینی بی آب و علف می کشاند که روزی ندای «هل من ناصر» در آن طنین انداز شده است.پیر و جوان، مرد و زن، فقیر و غنی، سیاه و سپید، سنی و شیعه، سنتی و مدرن، همه با هم می روند و در کنار هم می نشینند.

«سید قطب» از رهبران اخوان المسلمین در مورد قیام امام حسین چه گفت؟
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

حسین - رضی الله عنه - از یک سو با آن شکل بزرگ و سترگ شهید می شود، و البته از دیگر سو شهادت او فاجعه بسیار عظیمی است، ولی آیا همچون شهادتی پیروزی است یا شکست؟ به صورت ظاهر و با معیار کوچک انسان، این امر شکست به شمار می آید. ولی در اصل حقیقت و با معیار بزرگ الهی، پیروزی است. زیرا در روی کره زمین شهیدی نیست که همچون حسین - رضی الله عنه - دلها به عشق او بتپد و قلبها لبریز از مهر و محبت او شود

تابلوهای عاشورایی در رم + فیلم
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

نمایشگاه نقاشی‌های عاشورایی حسن روح الامین، با عنوان «کشتی نجات» در مرکز شیعیان ایتالیایی در رم برپا شده است.

برگزاری محافل قرآنی و ادبی در مسیر پیاده‌روی اربعین
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با اشاره به برگزاری محافل قرآنی و همچنین شعر و ادب در مسیر پیاده‌روی اربعین، گفت: امسال علاوه بر ۸۰ شاعر، ۸۰ راوی نیز به زبان‌های مختلف حماسه عاشورا را در مسیر زائران اربعین روایت می‌کنند.

استاد فرشچیان: طراحی ضریح امام حسین(ع) عنایتی ویژه خداوند بود
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

یکی از بزرگان علمی مسیحیت در یکی از آثار خود از تابلوی ظهر عاشورا نام برده و ضمن انتشار آن، نوشته که این تابلو بیش از آنچه نشان می‌دهد مطالبی برای گفتن دارد. او از عمق تابلو مطالبی نوشته و بعدازآن، این اثر موردتوجه مسیحیت هم قرار گرفته است.

امام سجاد (ع) در دوران خفقان چه کرد؟
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

حجت‌الاسلام و المسلمین مظفر کاوه چگونگی احیای نهضت عاشورا و تبلیغ دین از سوی امام سجاد (ع) را تشریح کرد.

رستاخیز با زیرنویس فارسی!
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

دوشنبه گذشته بود که خبر آمد فیلم رستاخیز توسط یک کانال عربی به صورت کامل منتشر شده است. این نسخه یکی از سه نسخه فیلمی بود که با نام القربان و با دوبله عربی و با زمان دو ساعت و ۳۸ دقیقه در معرض دید همگان در اینترنت قرار گرفت؛ موضوعی که درست قبل از عاشورا اتفاق افتاد و تعجب همگان را برانگیخت.