داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عاشورا
ویژگی خاص کاروان شهدای کربلا
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹

پیغمبر(ص) در سفارشی به ملک‌الموت فرمودند که با اینها در گرفتن جانشان با نرمی رفتار کن، ملک‌الموت پاسخ داد: یا رسول‌الله! من نسبت به اینهایی که تو می‌خواهی، در گرفتن جانشان از پدر مهربان تر هستم.

سرلشکر سلامی؛ جنگ و مقاومت ادامه دارد
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

فرمانده کل سپاه گفت: امروز اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی باعث شکست طرح‌های دشمنان شده و نگذاشته دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.

فیلم: واکنش رفیعی به کلیپ حُرّ حسن آقامیری
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲

حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در حاشیه تفسیر سوره حجرات در جامعةالمصطفی العالمیه شهر قم، گریزی به حاشیه‌های این روزها و جعل و استفاده ابزاری از دین توسط افرادی که هدفی جزء خودنمایی و جذب مخاطب ندارند، زد.

موضع فرزندان زبیر در قیام امام حسین چه بود؟
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

فرزندان زبیر نه‌ تنها در ماجرای کربلا به یاری امام حسین علیه‌السلام نرفتند، بلکه حتی در برابر قیام‌های خونخواهانه آن حضرت ایستادگی می‌کردند.

ماجرای شهادت «طفلان مسلم»؛ واقعیت یا افسانه؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

تاریخ نقل می‌کند دو طفل پس از فرار از معرکه کربلا، توسط عُمّال ابن‌زیاد دستگیر می‌شوند و به‌طرزی فجیع به قتل می‌رسند، در این باره تردیدهایی در سند و هویت این دو طفل وجود دارد.

راز ماندگاری نهضت عاشورا در تاریخ چیست؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

با وجود گذشت چندین سال از واقعه عاشورا، اما همچنان نام شهدای کربلا بر سر زبان هاست.

ویژگی‌های قرآنی اصحاب امام حسین(ع)
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

بررسی مهم‌ترین شاخصه‌ها و ویژگی اصحاب امام حسین(ع) از جمله نیازهای روز شیعیان است؛ زیرا کسی که می‌خواهد واجد بهترین ارزش‌ها باشد، باید وارد کلاس کربلا و عاشورا شود.

نظام هستی از منظر امام سجاد(ع) چگونه است؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

وجود مبارک امام سجاد مانند سایر ائمه (علیه السلام) کل هستی را مظاهر و آیات الهی می‌دانند و اگر از غیر خدا به عنوان سبب یاد می‌شود بازگشتش به این است که به نظر ما اینها سبب اند.

هفت مصیبتِ شام از زبان امام سجاد (ع)
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳

از امام سجاد علیه السلام پرسیدند: سخت ترین مصائب شما در سفر کربلا کجا بود؟ ▪️در پاسخ سه بار فرمودند: الشّام، الشّام، الشّام...

چرا امام سجاد (ع) در روز عاشورا به شهادت نرسید؟
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

حجت الاسلام موسوی گفت: لطف خدا بوده که امام سجاد (ع) از معرکه کربلا جان سالم به در ببرند و ۴۰ سال بعد از آن زنده بمانند.