داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فساد-اقتصادی
تاملی بر حکم دادگاه «طبری»
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

روز شنبه حکم پرونده اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه صادر شد. طی این حکم اکبر طبری در مجموع به ۵۸ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز حبس و هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد که در صورت قطعی شدن دادنامه، بر اساس قانون مجازات اشد ۳۱ سال حبس قابل اجرا است.

فیلم: روز خوب قوه قضائیه
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

روز شنبه برای قوه‌قضائیه و مردم روزی خوب و برای مفسدان اقتصادی روز سخت و ناگواری بود.

رئیسی: مردم وقتی فساد را می‌بینند اعلام کنند
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه راهبرد قوه قضائیه مشارکت جویی ازمردم برای اجرای عدالت است، گفت: مردم وقتی فساد، رانت خواری و ناهنجاری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را می‌بینند تذکر دهند و اعلام کنند.

حجت الاسلام رفیعی: اعدام کم‌ترین مجازات برای مفسدان اقتصادی مقام دار است
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

عضو هیأت علمی جامعه‌المصطفی گفت: اگر فردی در نظام اداری و قضایی به رشوه، اختلاس، کم‌کاری و... روی بیاورد ضربات بزرگی به جامعه وارد می‌شود و نباید احکام قضایی برای کسانی که در بالاترین پست‌های کشوری بودند و گرفتار فساد اقتصادی و رشوه شدند کمتر از اعدام باشد.

اولین جلسه محاکمه محمد امامی آغاز شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی آغاز شد.

دوشنبه؛ آغاز رسیدگی به پرونده محمد امامی
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

رسیدگی به پرونده محمد امامی دوشنبه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار می‌شود.

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده مدیران سابق بانک مرکزی در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

رئیسی: سراغ برج ساز و واردکننده‌ای بروید
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه یکی از اعضا در گزارشی تاکید کرد که دولت اعلام کرده است ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی برنگشته اما صرفا گزارش حدود ۷ میلیارد دلار آترا به قوه قضائیه داده است.

۱۰ پیشنهاد آل‌اسحاق برای پایان تحریم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

عدم‌وابستگی، تعدد منابع تأمین نیازها، افزایش تاب‌آوری، مقابله فعال باتحریم، حمایت از تولید، ریسک‌پذیری، مقابله با فساد، هماهنگی قوا، استفاده از ظرفتیهای اقتصادی وتجاری منطقه و نهایتاً اقتصاد مقاومتی ۱۰راهکاری است که آل‌اسحاق برای علاج تحریم مطرح کرد.

دو فوریت نمایندگان به طرح فسادزای قیر رایگان!
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

رانت، قاچاق، فساد در واگذاری و توزیع، اختلال در بورس و کاهش کیفیت قیر و از دست رفتن فرصت رقابت از جمله مواردی است که با اجرای این طرح در شبکه تولید مواد اولیه، پیمانکاران، کارفرمایان و شهرداری ها و دهیارهای ایجاد خواهد شد.