داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار یمن
مخالفت «الحراک الثوری» در جنوب یمن با توافق ریاض
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

گروه موسوم به «الحراک الثوری لتحریر و استقلال الجنوب»(جنبش انقلابی برای آزادسازی و استقلال جنوب یمن) مخالفت خود با توافقنامه ریاض امضا شده بین دولت هادی و گروه متحد امارات را اعلام کرد.

ناهمخوانی بنیادین منافع سعودی و امارات
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

اختلاف امارات با منصور هادی از هنگامی آغاز شد که نیروهایی از حزب اصلاح یمن که جریانی اخوانی به شمار می‌آید وارد دولت شدند.

افشای اسناد محرمانه از تلاش‌ عربستان برای تجزیه یمن
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

شبکه ماهواره‌ای الجزیره اسناد محرمانه‌ای از دولت سعودی افشا کرده که بیانگر تلاش طولانی مدت عربستان حتی قبل از آغاز جنگ ویرانگر آن ضد یمن٬ برای تجزیه این کشور است.

آمریکا در حال متلاشی شدن است
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اسرائیل و عربستان و آمریکا، مردم شریف و مقاوم یمن را به آتش می کشند و آل سعود در این کشور جنایت می کند.

تبانی امارات و عربستان علیه هادی
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

یک منبع آگاه یمنی اعلام کرد، ابوظبی و ریاض در صدد هستند که رئیس‌جمهور دولت مستعفی یمن را به صورت کامل کنار بزنند و معتقدند دولت مستعفی به شکل کنونی، باری سنگین است.

تشدید قحطی در یمن در سایه تجاوزات نظامی و کرونا
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷

یک روزنامه انگلیسی به تشدید قحطی و گرسنگی در یمن در سایه حملات ائتلاف متجاوز سعودی و گسترش بحران کرونا در این کشور پرداخت.

آیت‌الله جنتی: امیدوارم شر آل‌سعود به خودشان بازگردد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

دبیر شورای نگهبان گفت: امیدوارم هرچه زودتر شر آل‌سعود به خودشان برگردد و با نابودی این رژیم، اوضاع مردم یمن سامان یابد.

رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

امروز نه فقط الگوی فرهنگی غرب ــ که از آغاز هم با وقاحت و رسوائی پا به میدان گذاشت ــ بلکه حتی الگوی سیاسی و اقتصادی آن یعنی دموکراسی پولْ‌محور و سرمایه‌داری طبقاتی و تبعیض‌آمیز، هم ناکارآمدی و فسادانگیزی خود را نشان داده است.

درخواست چین برای پایان جنگ یمن
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

نماینده چین در سازمان ملل امروز (چهارشنبه) خواستار پایان دادن به اقدامات متجاوزانه در یمن و حل و فصل سیاسی بحران این کشور شد.

«مارتین گریفیتس» بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در یمن تأکید کرد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن بدون اشاره به تجاوزگری‌های عربستان سعودی در یمن بر لزوم برقراری آتش بس فوری در این کشور تأکید کرد.