داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
وکالت؛ فرشته عدالت یا «کسب و کار»
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

فقط یک نکته همچنان مفقود است و آن اینکه چرا سایر نخبگان و مردم عادی که تجربه دفاتر وکلا و امور قضایی را دارند چنین داوری ندارند و این روزها غیر از وکلا کسی در دفاع از فرشتگان عدالت چیزی نمی نویسد.

حق الوکاله وکیلی که بداند از باطل دفاع می‌کند بی تردید اکل مال به باطل است
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

رئیس قوه قضائیه گفت: همه کسانی که با قوه قضاییه مرتبط هستند باید بدانند همکاران این مجموعه سالم و پاک، هیچ گونه ناسلامتی و فساد را برنمی تابند. وکلا هم باید از حق دفاع کنند و اگر وکیلی بداند از باطل دفاع می‌کند، اما فقط به خاطر دریافت حق الوکاله این کار را می‌کند، بی تردید پولی که می‌گیرد اکل به مال باطل است.

دستور رئیس قوه قضائیه برای اخذ پیشنهادات کانون وکلا در مورد استقلال کانون
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵

در پی مکاتبات موافقین و مخالفین اصلاح آئین نامه وکالت، آیت الله رئیسی به معاون حقوقی قوه قضائیه دستور داد مهلت مناسبی برای ارائه پیشنهادات کانون‌های وکلا درنظر گرفته شود.

۶ نکته درباره آئین نامه قوه قضائیه برای کانون وکلا
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

طی هفته های اخیر اخبار و تحلیل های متفاوتی در نقد تلاش قوه قضائیه برای نوشتن آئین نامه ای مربوط به وکالت و کانون وکلا نوشته شده ست. برای بسیاری این پرسش باقیست که قضیه چیست؟

وکلا از پرداخت مالیات معاف نیستند
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به مصوبه دولت در رابطه با اخذ شناسه ملی برای کانون‌های وکلای دادگستری گفت‌: این موضوع ارتباطی با مالیات ندارد و آنها مانند گذشته مالیات پرداخت می‌کنند.

خط و نشان مالیاتی پارسا برای وکلا و پزشکان
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در صورت سرپیچی وکلا و پزشکان از ثبت نام در سامانه امور مالیاتی، ، در زمان بررسی اظهارنامه، مالیات و جریمه سنگینی علیه متخلفان اعمال خواهیم کرد.

مهلت وکلا برای نصب کارتخوان به اتمام رسید
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

پس از الزام پزشکان به نصب کارتخوان به منظور شفاف شدن درآمد، نوبت به وکلا رسید که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، وکلا تا پایان دی‌ماه فرصت داشتند که در سامانه صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند؛ لذا امروز این مهلت به پایان می‌رسد.

قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت فعال شود
۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱

جمعی از کارشناسان اقتصادی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه با اشاره به تداوم انحصار در حوزه وکالت، خواستار اقدام فعال قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت شدند.

از ‏سلبریتی‌ها و خیریه‌ها تا موسسات کنکور، پزشکان، وکلا و...
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

نسیم آنلاین: از نامه آخوندی به رئیس مجلس برای حذف قوانین مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی تا بازداشت فرزندش برای تماس‌های میلیاردی که مورد بررسی قرار گرفت

بیش از ۱۵۰ هزار میلیاردر کشور پرونده مالیاتی ندارند
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه ۵۲ درصد از ۳۰۰ هزار میلیاردر کشور پرونده مالیاتی ندارند، گفت: در این کشور باید دلالان و پزشکان و وکلا مالیات دهند که درآمد های راحت و بالا دارند. اما در حال حاضر بار مالیات کشور روی تولید است.