داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنگ-اقتصادی
احمد توکلی: دولت آرایش جنگی ندارد
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی یادداشتی در روزنامه جام‌جم نوشت: «چند وقتی است که آقای رئیس‌جمهور در تحلیل شرایط کشور به موضوع جنگ اقتصادی اشاره و عنوان می‌کنند که کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و دلیل مشکلات اقتصادی ما به این جنگ برمی‌گردد. رئیس‌جمهور همچنین تأکید دارد اگر صرفا با تحریم‌های خارجی و نه جنگ اقتصادی مواجه بودیم، می‌توانستیم شرایط را بهتر اداره کنیم.

جنگ اقتصادی از چه سالی آغاز شد؟
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

هدف اصلی رئیس جمهور از طرح ادعای غیرواقعی آغاز جنگ اقتصادی از سال 97، منحرف کردن افکار عمومی از توجه به نقش دولت در وضعیت نابسامان اقتصادی کشور و همچنین نقش برجام در تشدید تحریم‌ها و آغاز مجدد جنگ اقتصادی با شدت بیشتر است.

جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بر مبنای توهم است
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

رئیس جمهور گفت: ۲ سال و نیم آمریکا جنگ اقتصادی علیه ما را شروع کرد؛ این جنگ اقتصادی بر مبنای توهم و محاسبات غلط آنها بود.

راهبرد اصلی دشمن «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: راهبرد اصلی دشمن «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است و رویکرد مقام معظم رهبری تاکید بر «ایستادگی» و «مقاومت فعال» است.

روحانی: اصلی ترین سیاست دولت ایحاد آرامش اقتصادی است
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

رئیس جمهور با بیان اینکه رونق و جهش اقتصادی در سایه مشارکت و محوریت یافتن مردم در اقتصاد محقق خواهد شد، گفت: ثبات، آرامش و اطمینان نسبت به آینده اقتصاد کشور می تواند به مشارکت هرچه بیشتر مردم در این حوزه بیانجامد.

جهانگیری: کالاها به وفور در دسترس مردم قرار دارد
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴

معاون اول رئیس جمهور گفت: منکر افزایش قیمت ها نیستم اما کالاها به وفور در دسترس مردم قرار دارد.

روحانی: اقتصاد کشور به خوبی پیش می‌رود
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

رئیس جمهور گفت: بازی با قیمت ارز، سکه و بازار سرمایه از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است.

برخی‌ به دنبال بهره‌گیری سیاسی از کرونا هستند
۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به نظر می‌رسد که عده‌ای با کرونا و خودتحریمی بنا دارند تا اهداف سیاسی‌شان را به ثمر بنشانند.

ابراز ناراحتی چین از سوء استفاده آمریکا از کرونا
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

وزارت خارجه چین از اظهارات مقامات آمریکایی که شیوع ویروس کرونا و افت اقتصاد چین در این شرایط را باعث رونق اشتغال در ایالات متحده خوانده‌ بودند شدیدا انتقاد و ابراز ناراحتی کرد.

چین تحت امر آمریکا قرار نمی‌گیرد
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

کارشناس مسائل بین الملل گفت: چین نمی‌تواند خود را تحت امر آمریکا قرار دهد و منافع ملی خود را نا دیده بگیرد.