داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اتاق-بازرگانی
فیلم: تبعات گرانی ۲۰۰ درصدی بنزین اکنون به وضوح قابل مشاهده است
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

حاجی میری با بیان اینکه اساسا گرانی بنزین در آبان امسال اشتباه بود و مجلس در برابر این اشتباه دولت روحانی واکنشی نشان نداد! گفت: تبعات گرانی ۲۰۰ درصدی بنزین اکنون به وضوح در جامعه قابل مشاهده است

طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستورکار مجلس خارج شود
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹

رئیس اتاق ایران در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج طرح بانکداری اسلامی از دستورکار مجلس خبر داد و گفت: قانون بانکداری اسلامی از اهمیت و جایگاه بالایی در اقتصاد برخوردار بوده و نباید در شرایط انتخابات، با عجله و بدون بررسی‌های لازم آن را تصویب کنیم.

فرصت طلایی توافق با اتحادیه اوراسیا
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: توافق با اتحادیه اوراسیا فرصت طلایی است، به جای مشوق‌های صادراتی زیرساخت‌ها و مسیرها را آماده کنید.

تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومان به نیمایی
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

عضو کمیته ارزی اتاق ایران از تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومانی به نیمایی خبر داد و گفت: به موازات آن باید تعرفه‌ها هم نصف شود.

از خواندن بودجه ۹۹ سردرد می‌گیرم
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ کل کشور، با اشکالات عدیده مواجه است، به طرح بانکداری مجلس اشاره کرد و گفت: انتخاب برخی اعضای هیات عامل بانک مرکزی با قید قرعه خواهد بود.

تاجران FATF
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

این روزها رسانه‌های دولتی برای حمایت از اجرای برنامه‌ اقدام FATF به خط شده‌اند و برخی اعضای اتاق بازرگانی ایران هم به این صف‌آرایی پیوسته‌اند. اظهارنظرهای این افراد نشان می‌دهد کمترین آشنایی با تحریم و FATF ندارند و به نوعی در زمین بازی دولت در حال فعالیت هستند. 

آماری از تجارت ایران با ترک‌ها
۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

نمایه‌ آماری از تجارت ایران و ترکیه در ده ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ میلادی نشان می‌دهد که تراز تجاری مثبت کشور، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ میلیارد دلار تضعیف شده است.

جزئیات نامه نگاری شافعی با رئیس سازمان بورس
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

رئیس اتاق ایران در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس نوشت: نیت قانون‌گذار از مأموریت مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران، رتبه‌بندی شرکتی بوده که با درجه‌بندی اعتباری شرکت‌های موردنظر بورس تفاوت دارد.

فرصت ویژه ایران در شرایط تحریمی
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه معتقد است که پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌تواند برای اقتصاد ایران یک فرصت منحصر به‌فرد به وجود آورد که استفاده از آن منوط به فراهم کردن شرایط داخلی است.

واردات مواد شیمایی مشابه تولید داخل از چین به اندازه مصرف ۳ سال
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶

رئیس انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی گفت: طی سال گذشته، به اندازه ۳ سال مصرف برخی مواد شیمیایی که اتفاقاً تولید مشابه داخلی هم داشتند از چین وارد شد و قیمت آن‌ها نیز به گونه‌ای بود که تولیدکنندگان داخلی توان رقابت با این مواد را نداشتند.