داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ترکیه
اردوغان: مکرون بیمار است
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

رئیس جمهور ترکیه در خصوص اظهارات ضد اسلامی امانوئل ماکرون اظهار داشت: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکلی دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد.

وزیر دفاع ترکیه: آماده استقرار سامانه‌های «اس-۴۰۰» می‌شویم
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

وزیر دفاع ترکیه در جمع خبرنگاران تأکید کرد که ارتش این کشور در حال بررسی سامانه‌های روسی «اس-۴۰۰» است و در حال آماده‌سازی این سامانه‌ها برای استقرار است.

رایزنی‌های باکو با تهران، آنکارا و لندن درباره قره‌باغ
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

رسانه‌های جمهوری آذربایجان از رایزنی تلفنی وزیر خارجه این کشور با همتایان خود در ایران، ترکیه و جمهوری چک و همچنین یک مقام انگلیس با محوریت درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی خبر دادند.

انتقاد پامپئو از مواضع ترکیه درباره منازعه قره‌باغ
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

وزیر خارجه آمریکا با انتقاد از مواضع ترکیه در قبال درگیری‌ها بر سر قره‌باغ کوهستانی، خواستار حل منازعه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان از راه مذاکره شد.

اردوغان: نیروهای سوری را به باکو اعزام نکردیم
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی اعزام شبه‌نظامیان سوری به جمهوری آذر‌بایجان را تکذیب کرد و متعهد شد کشورش بر سر مناقشات در شرق دریای مدیترانه به یونان و قبرس آن طور که سزاوار هستند پاسخ خواهد داد.

بایدن: ایران و ترکیه از مناقشه قره‌باغ دور بمانند!
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای عجیب که فرسنگ‌ها دورتر از منطقه مورد مناقشه قره‌باغ صادر شد؛ از ایران و ترکیه خواست در این مسئله دخالت نکنند.

مشاجره لفظی وزرای خارجه ترکیه و سوئد بر سر سوریه
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

کنفرانس مطبوعاتی وزرای خارجه ترکیه و سوئد در پی مخالفت صریح طرف ترک با درخواست‌ اتحادیه اروپا برای خارج کردن نیروهایش از سوریه به مشاجره لفظی میان دو طرف انجامید.

نخست وزیر ارمنستان: نفوذ ترکیه در منطقه قفقاز باید مهار شود
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

نخست وزیر ارمنستان در مصاحبه‌ای گفت، معتقد است تنها یک تغییر در موضع ترکیه در قبال قره‌باغ می‌تواند جمهوری آذربایجان را وادار به متوقف ساختن اقدام نظامی خود در قبال این منطقه کوچک کند.

هشدار آلمان به ترکیه درباره شرق مدیترانه
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

وزیر خارجه آلمان ضمن اتهام‌زنی به ترکیه درباره انجام اقدامات تحریک‌آمیز در شرق مدیترانه، با قبرس و یونان ابراز همبستگی کرد.

ترکیه: باکو تا خاک اشغالی را پس نگیرد، نمی‌نشیند
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

وزیر دفاع ترکیه در یک سخنرانی ضمن بیان مواضع آنکارا در قبال شرق مدیترانه، لیبی، ادلب سوریه درباره تنش‌ها بر سر قره‌باغ کوهستانی اعلام کرد: جمهوری آذربایجان تا اراضی اشغالی را پس نگیرد متوقف نمی‌شود.