داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تهاجم-فرهنگی
ستادهای چاق و صف‌های قبراق؛ چرا حال «فرهنگ» خوب نیست؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶

مدیران وکارگزاران و ناظرانی که به فرهنگ انقلاب اسلامی اعتقاد یا اعتماد ندارند، تکاپوی دشمن را به جای آن که زمینه شکوفایی استطاعت‌ها قرار دهند، بهانه توجیه تنبلی‌ها و ناکارآمدی‌ها و انحراف‌ها و رفیق‌بازی‌ها و انحصارطلبی‌ها و بخل‌ها و حسدها می‌کنند.

نمایش خانگی؛ جولانگاه روابط نامتعارف
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

زندگی‌ سریال‌ها بیشتر شبیه جایی خارج از ایران و سریال‌های ترکیه‌ای شده است. سریال‌های شبکه خانگی حاوی تصاویری از زندگی‌های پر از تجملات و ریخت و پاش‌های فراوان است.

فیلم: پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

پخش تصاویر نامتعارف در نمایندگی‌های فروش تلویزیون، چند وقتی است که به دور از نظارت در فروشگاه ها جولان می دهد.

برنامه‌های ویژه آمریکا برای جوانان عراقی
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

کارشناسان عراقی معتقدند، سفارت آمریکا از طریق یک برنامه آموزشی به ظاهر فرهنگی با استفاده از جوانان عراقی در حال تهاجم فرهنگی، رسانه‌ای و سایبری برای نابودی ارزش‌ها، اصول و نظام سیاسی حاکم و بسترسازی برای سلطه کامل بر این کشور است.

سنگرِ ملی
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

آیا می‌توان بدون توجه به وضعیتِ نیروهای ایستاده در میدان به ساماندهی جبهه فرهنگی چشم امید داشت؟ بدون شک اینگونه نیست، بلکه این توجه به نیرو، ظرفیتِ انسانی و فرهنگیِ موجود در سراسرِ ایران است، که می‌تواند جبهه ای قوی برای مقابله را شکل دهد. در این مسیر باید از میدانِ محدودِ فرهنگ در کلان شهرها عبور کرد و این فضا را گسترده در سراسرِ کشور تصور کرد.

زنان سعودی با پوشش غربی به خیابان می‌روند
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، سال گذشته در مصاحبه ای با شبکه سی بی سی آمریکا، گفته بود که این لباس اجباری نیست و هیچ حکمی در این باره صادر نشده است. وی گفته بود شماری از خانم‌ها «عبایه» را در خانه به سر نکرده و یا آن را با لباس‌های رنگی جایگزین می‌کنند.

الزاماتِ اساسیِ تقابل فراگیر در مقابل حمله همه جانبه-۱
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با هیئت دولت، فرهنگ را در کنارِ اقتصاد نشانده و از اهمیتِ ویژه این هردو برای جامعه ایرانی سخت گفتند. ذکر برخی جزئیات در صحبتهایشان، اهمیتِ سخنان ایشان را دوچندان کرد. اما بیم من آن است که به سیاقِ همیشه، به جای توجه به معنایِ دقیقِ سخن و برنامه ریزی برای یافتن راه‌هایی جهت عملیاتی شدنِ آن بیانات، با ژست هایی دغدغه مند، تنها به تکرار آن حرفها بسنده کنیم.

روضه مکشوفِ حوزه خانواده
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

گفتمان‌سازی رسانه‌ای در حوزه خانواده با بازی بازی با کلمات و خوشحالی از ابلاغِ سندِ خانواده ممکن نمی‌شود، ما به عمل نیاز داریم، نه حرف و کلمه!

بازگشت «فرهنگ» در قامت «زندگی»
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

بازگشت دوباره فرهنگ به میدان اصلی منازعه به این معنا نیست که همان تلقی‌های گذشته درباره فرهنگ راه‌گشاست. دشمن در تهاجم متاخر فرهنگی نه صرفا بر فرهنگ و اخلاق عمومی و نه صرفا بر تولیدات رسانه‌ای متمرکز است. دشمن «زندگی» را با تمام شوون آن هدف گرفته است.

اولویت فرهنگ هم‌تراز با اقتصاد
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

«قطعا در شرایط فعلی جمهوری اسلامی، هیچکس به اندازه مقام معظم رهبری دلسوز و نگران حال و روز فرهنگ نیست»؛ این گزاره‌ای‌ اغراق‌آمیز نیست که نگارنده این متن بخواهد از آن برای تمجید صرف از رهبر کشورش استفاده کند، بلکه این آمارها هستند که نشان می‌دهند در کلام و عمل هیچکدام از مسئولین عالی کشور تا این اندازه تاکید و تکرار در ارتباط با اهمیت و جایگاه فرهنگ دیده نشده است.