داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-نیرو
جهانگیری: فروش اوراق سلف نفت لغو شد
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷

معاون اول رئیس جمهور گفت: متاسفانه طرح فروش اوراق سلف نفتی که گفته می‌شد می‌تواند تا ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستورکار خارج شد.

حسن روحانی: آبادانی روستاها یعنی حرکت در مسیر تولید
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

رئیس جمهور گفت: آبادانی روستا یعنی حرکت در مسیر تولید؛ آبادانی روستا به معنای حرکت معکوس در زمینه مهاجرت و خدمت به مردم بسیار خوب در همه روستاهای کشور است.

جزئیات رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

وزیر نیرو گفت: منابع مالی طرح برق امید از محل صرفه‌جویی‌های صورت گرفته به منظور تولید برق برای پوشش پیک مصرف در هر سال تامین خواهد شد.

اردکانیان:تابستان ۹۹ را بدون خاموشی پشت‌سر گذاشتیم
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

وزیر نیرو گفت: تابستان ۹۹ بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده با رشد «اوج بار» تنها حدود یک درصد و با افزایش عرضه انرژی بیش از چهار درصد نسبت به سال گذشته و افزایش صادرات انرژی پشت سر گذاشته شد.

کلید خاموشی‌های تهران زده شد!
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

آنطور که تماس‌ها و اظهارنظر‌های جامعه نشان می‌دهد؛ گویا وزارت نیرو چراغ خاموش جیره بندی برق را با اعمال خاموشی‌ها در ساعاتی از روز آن هم در پایتخت را آغاز کرده است.

برق کم مصرف کنید؛ جایزه بگیرید
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶

محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: برق به معنای واقعی از تولید به مصرف است یعنی همان لحظه که با فشار یک کلید اراده می کنیم برق باید در همان لحظه تولید و با سرعت نور منتقل شود تا روشنایی حاصل شود. به این منظور کارکنان وزارت نیرو 24 ساعته و بدون وقفه مشغول فعالیت هستند تا برق مطمئن به دست مردم برسد.

روحانی: ۹۹.۹ درصد مردم شهرها از آب بهداشتی برخوردارند
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان گفت: ۹۹.۹ درصد مردم شهرها از آب بهداشتی برخوردارند.

طرح‌های ملّی وزارت نیرو در کرمانشاه و فارس با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه و فارس با حضور حسن روحانی، دقایقی قبل از طریق ارتباط مجازی برگزار شد.

پیک مصرف برق در کشور جا‌به‌جا شد
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

رشد شتابان مصرف برق کمی تعدیل شد
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

پیک مصرف برق پس از سیر صعودی چند روز اخیر، با اندکی کاهش در روز گذشته به ۵۱ هزار و ۱۸۱ مگاوات رسید.