داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
آیا با برجام از ذیل فصل هفتم خارج شدیم؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

یکی از ادعاهایی که پس از تصویب برجام تاکنون از طرف دولتی ها و حامیان برجام مکرر مطرح شده این است که اگر برجام هیچ دستاوردی نداشته باشد حداقل ما را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج کرده است. حسن روحانی و مقامات دولتی بعد از عدم حصول دستاورد اقتصادی در فضای پسابرجام این گزاره را بدون هیچگونه استناد منطقی بیشتر از قبل تکرار می کنند تا بلکه یک دستاورد برای خسارت محض برجام بتراشند

منظور آقای روحانی این بود!
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

آیا مذاکره‌ای که طرف مقابل، سقف و نتیجه مورد قبول خود از آن را پیشاپیش اعلام کرده است، می‌تواند غیر از دیکته‌نویسی، مفهوم و معنای دیگری داشته باشد؟!

چرا یک ایرانیِ واقعی، باید ضد آمریکا باشد ؟!!
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

این روزها تلاش‌هایی جهت کمرنگ کردن یا حذف شعار راهبردی «مرگ بر آمریکا» به بهانه فراهم کردن زمینه روابط ایران و آمریکا بر سر موضوعات مختلف صورت می¬گیرد.که با تحلیل های متفاوتی از سوی محافل و شخصیت های سیاسی و افکار عمومی روبرو شده است. در میان افراد طیف خاصی هستند که طرفدار سازش با آمریکا هستند. طرفداران سازش با آمریکا ابتدا می¬گفتند و می¬گویند : اینهمه «مرگ بر آمریکا» نگویید زشت است.

شریعتمداری: آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم‌کافی است!
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

آیا جناب رئیس‌جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می‌کند که بیایند و در یک همه‌پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی‌سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟!

کره شمالی به بی‌فایده بودن مذاکره با آمریکا اعتراف کرد
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد دوشنبه به بی‌فایده بودن مذاکره با آمریکا اعتراف کرد.

رهبر انقلاب: نباید با برچسبهای «تند» و «افراطی» نیروهای وفادار به انقلاب را از صحنه خارج کرد
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

ایشان با اشاره به عملکرد اروپایی‌ها بعد از توافق هسته ای و عمل نکردن به وعده ها و همچنین نحوه عملکرد اروپا بعد از خروج امریکا از برجام و اعمال ظالمانه تحریم‌های ثانویه افزودند: اروپایی‌ها به رغم وعده های خود، عملاً به تحریم های امریکا پایبند ماندند و هیچ اقدامی انجام ندادند و از این پس هم بعید است کاری برای جمهوری اسلامی انجام دهند، بنابراین باید بکلی از اروپایی ها قطع امید کرد.

نیویورک و مدیریت بحران!
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

در واقع هدف ترامپ هم از این مذاکرات و دیدارها در واقع مدیریت تنش و بحران با ایران است نه تلاشی برای حل آن.

اتهام آمریکا علیه ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان بی‌اساس است
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

رئیس‌جمهور اتهامات آمریکا مبنی بر دخالت ایران در حمله به یکی از تاسیسات نفتی عربستان را کاملا بی‌اساس خواند و از آمریکا و سه کشور اروپایی خواست با توجه به تجهیزات و ماهواره‌هایی که برای رصد منطقه دارند، به جای اتهام زنی، هر مدرکی که دارند اعلام کنند تا دنیا درباره بی‌اساس بودن اتهامات آن‌ها قضاوت کند.

فیلم: روحانی خطاب به مکرون: خوب پیش می‌رفتید، متوقف شدید!
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

در ویدئویی که از دیدار روحانی و ماکرون منتشر شده، شنیده می‌شود که رئیس‌جمهور ایران با همتای فرانسوی‌اش در مورد پیشرفت تلاش‌های فرانسه که حالا متوقف شده،صحبت می‌کند.

اتفاقات برنامه ریزی نشده!
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

دیروز اخباری از نیویورک به گوش رسید که گویا باری دیگر برخی به اتفاقات ناگهانی و هماهنگ نشده دل بسته اند. شاید بتوان پرچمدار این فضای رسانه ای را حسام الدین آشنا و پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور دانست.