داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-ایران
شفافیت و رقابتی‌سازی اقتصاد نیاز امروز کشور است
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

اگر در اقتصاد شرایطی ایجاد شود که در همه عرصه ها اعم از خرید یا فروش کالا، نظام بانکی، نظام مالیاتی؛ نقل و انتقال وجوه و دارایی ها شفاف شود، راه های مختلف و دریچه های بزرگ نورانی به سمت اقتصاد باز می شود.

رئیس سابق موساد: گرم‌ای روابط ایران و چین، اسرائیل را می‌سوزاند
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

رئیس سابق موساد هشدار داد توافق تجاری میان تهران و پکن، موجب تقویت اقتصاد ایران خواهد شد و تهدیدی برای ثبات و امنیت رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

فرهنگ بورس بازی بلای جان تولید!
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

کار که در فرهنگ دینی و اسلامی از ارزش و قدر بالایی برخوردار است دیگر در برابر ثروت و پول رنگ می بازد و آنچه اهمیت پیدا می کند کسب سود با کمترین زحمت است.

دو فوریت نمایندگان به طرح فسادزای قیر رایگان!
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

رانت، قاچاق، فساد در واگذاری و توزیع، اختلال در بورس و کاهش کیفیت قیر و از دست رفتن فرصت رقابت از جمله مواردی است که با اجرای این طرح در شبکه تولید مواد اولیه، پیمانکاران، کارفرمایان و شهرداری ها و دهیارهای ایجاد خواهد شد.

کاهش چشمگیر درآمد نفتی ایران در سال گذشته
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

تازه‌ترین بولتن آماری سالانه اوپک نشان می‌دهد که درآمد سالانه نفت ایران در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

سه قوه می‌توانند با تصمیمات مناسب وضعیت معیشت مردم را بهبود ببخشند
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶

رئیس جمهور، در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور رؤسای قوا با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم بر ضرورت همکاری، همدلی و تلاش سه قوه در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و بهبود اوضاع زندگی مردم تاکید کرد.

آیا عملیات «بازار باز» بانک مرکزی می‌تواند تورم را کنترل کند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

در حالی که بانک مرکزی در دی ماه 98 با اجرای عملیات بازار باز ادعا کرد نقدینگی و تورم را با این عملیات کنترل خواهد کرد؛ اما کارشناسان معتقدند تا زمانی که عملیات بازار باز به شکل صحیح اجرا نشود تورم مهار نخواهد شد.

روحانی: اقتصاد کشور به خوبی پیش می‌رود
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

رئیس جمهور گفت: بازی با قیمت ارز، سکه و بازار سرمایه از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است.

مردم گرفتار بحران معیشتی؛ دولت و مجلس کجا ایستاده‌اند؟
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

دولت باید پیش از آنکه مشکلات معیشتی مردم، تبدیل به یک بحران و اعتراضات وسیع کارگری چون سال گذشته منتهی گردد اقدامی کند و به فکر مسائل مردم باشد. وگرنه قطعا متهم ردیف اول هرگونه بحران اقتصادی که نتیجه آن بحران امنیتی خواهد بود، دولت است.

۱۰۹ فوتی در ۲۴ گذشته، آمار کرونای ایران
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

لاری، تعداد فوتی‌ها در شبانه روز گذشته را ۱۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: آمار جان باختگان تا ظهر جمعه ۶ تیر ماه ۹۹، به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.