داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-ایران
آیا عملیات «بازار باز» بانک مرکزی می‌تواند تورم را کنترل کند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

در حالی که بانک مرکزی در دی ماه 98 با اجرای عملیات بازار باز ادعا کرد نقدینگی و تورم را با این عملیات کنترل خواهد کرد؛ اما کارشناسان معتقدند تا زمانی که عملیات بازار باز به شکل صحیح اجرا نشود تورم مهار نخواهد شد.

روحانی: اقتصاد کشور به خوبی پیش می‌رود
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

رئیس جمهور گفت: بازی با قیمت ارز، سکه و بازار سرمایه از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است.

مردم گرفتار بحران معیشتی؛ دولت و مجلس کجا ایستاده‌اند؟
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

دولت باید پیش از آنکه مشکلات معیشتی مردم، تبدیل به یک بحران و اعتراضات وسیع کارگری چون سال گذشته منتهی گردد اقدامی کند و به فکر مسائل مردم باشد. وگرنه قطعا متهم ردیف اول هرگونه بحران اقتصادی که نتیجه آن بحران امنیتی خواهد بود، دولت است.

۱۰۹ فوتی در ۲۴ گذشته، آمار کرونای ایران
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

لاری، تعداد فوتی‌ها در شبانه روز گذشته را ۱۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: آمار جان باختگان تا ظهر جمعه ۶ تیر ماه ۹۹، به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

فقر نتیجه سیاست‌های تبعیضی و فشل اقتصادی دولت است
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

با اینکه در اواخر خردادماه سال 99 هستیم اما دولت در شرایط کرونایی نیز برنامه‌ریزی درستی برای اقتصاد فعلی کرونایی و اقتصاد کاملاً تحریم شده ی جنگی ندارد. دولت بارها و بارها عنوان کرده که برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی برنامه‌های مختلفی دارد اما این برنامه‌ها و بسته‌های حمایتی هیچ‌گاه محقق نشده است.

انفجار اقتصاد، با بمب نقدینگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

طبق اعلام بانک مرکزی در پایان اسفند ۱۳۹۸ حجم نقدینگی ۲۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است. در ایران نقدینگی عامل اصلی نوسان و تورم در بازارهای مختلف، از ارز گرفته تا سکه، طلا، خودرو، مسکن و... است.

معیشت دارندگان سهام عدالت تغییر خواهد کرد؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵

کارشناسان می‌گویند با آزادسازی سهام عدالت و رشد روزافزون کنونی بازار سرمایه، از آنجا که با این اقدام سرمایه مردم افزایش پیدا می‌کند، قدرت خرید آن‌ها هم بهبود و افزایش می‌یابد.

فیلم: عوامل اصلی مرگ و میر ایرانیان بر اثر کرونا
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

حریرچی: سه علت اصلی مرگ و میر ایرانیان بیماری‌های قلبی - عروقی، سرطان‌ها و دیابت است.

بلایی که کرونا بر سر اقتصاد ایران و جهان آورد
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲

با شیوع ویروس کرونا در چین در اواخر ژانویه و سرایت وشیوع آن در کشورهای اروپایی و خاورمیانه،بازارهای مالی جهانی  در سراسر جهان واکنش گسترده ای نشان دادند.

فرصت طلایی کرونا برای اقتصادایران
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

همه گیری جهانی کرونا باعث شده تقاضا برای اقلام پیشگیری از ابتلای به این ویروس و نیز تجهیزات تست و مهار و درمان آن، به شدت بالا برود.