داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اصلاحات
خوئینی‌ها می‌خواهد جای چه کسی را بگیرد؟
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

سعید آجورلو در یادداشتی نوشت: اگر بحران مشروعیت یا نمایندگی اصلاح‌طلبان را حاصل بحران کارآمدی و مقبولیت و سیاست‌ورزی بدانیم یا به‌صورت وارونه، حل بحران نمایندگی را موجب گشایش در سیاست‌ورزی اصلاحات بپنداریم، آنگاه هدف خوئینی‌هااز علنی‌شدن و بی‌پرده سخن‌گفتن را باید بخشی از پروژه «آشتی با بدنه» تصور کرد.

نوبت توهین حجاریان به ایرانی‌ها
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

پس از آنکه عباس عبدی به اعتقادات مردم توهین کرد، سعید حجاریان، از دیگر تئوریسین‌های جریان اصلاحات در گفتگو با انصاف نیوز با کلید واژه قرار دادن «بی‌اعتمادی» رسما به مردم ایران توهین کرده است.

واکنش اصلاحات به چکش غیرحضوری روحانی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

شکل آغاز سال تحصیلی و چکش غیرحضوری رئیس جمهور بر زنگ نمادین و بازگشایی حضوری مدارس به یکی از بحث‌های داغ جامعه تبدیل شد. این اقدام رئیس جمهور با انتقاد رسانه‌های اصلاح‌طلب نیز همراه شده است.

حق شناس: با پیامک یک بزرگ اصلاح‌طلب انصراف دادم!
۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ارتباط با پیامک ارسال شده از سوی یکی از بزرگان جریان اصلاح طلب برای انصراف از کاندیدای ریاست شورا توضیحاتی ارائه داد.

چشمک اصلاح‌طلبان به ترامپ
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

در سال‌های اخیر هر جا سخنی از اصلاح‌طلبان بوده، بحث مذاکره با آمریکا و پیگیری طرح برجام ۲، ۳ و... نیز مطرح بوده است.

این یک دعوت صادقانه است
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

جریان اصلاحات بین این دو گزینه مانده که یا خود را در درون نظام تعریف کند و برای حضور سیاسی دوباره در حاکمیت برنامه‌ریزی کند و یا اینکه فرصت‌طلبانه و بدون پذیرش نقش خود در پدید آمدن این وضعیت، بحران‌سازی و موج‌سواری نماید.

ما اصلاح‌طلبان کاری جز «رقیب‌هراسی» بلد نیستیم
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان معتقد است این طیف جز رقیب‌هراسی و تکرار مکررات؛‌ کار دیگری بلد نیست و از عهده ارائه راهبرد و برنامه برنمی‌آید.

نبرد هویتی اصلاح‌طلبان
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

روحانی، همان هاشمی ثانی است؛ این گزاره‌‌ای بود که اصلاح‌طلبان برای وجاهت‌بخشیدن به شیخ دیپلمات، در تمامی این سال‌ها آن را برساختند و بازتولید ‌کردند؛ گزاره‌‌ای که هرچند فرزندان هاشمی آن را مردود می‌دانند اما آنچه در ذهن جامعه رسوب کرده، ایجاد این‌همانی میان روحانی و هاشمی است.

یک استعفای دیگر در جبهه اصلاحات
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

دبیرکل حزب اراده ملت از ریاست این شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کناره‌گیری کرد.

اصلاح‌طلبان دو دسته شدند؛ هواداران سید حسن و طرفداران لاریجانی
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات توضیحاتی در خصوص اتفاقات اخیر جناح اصلاحات مطرح کرد.