داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آموزش
آموزش و پرورش فرصت عدالت آموزشی را فراهم ساخت
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از فرآیند آموزشی کنونی، از منظری ممکن است که مورد نقد قرار بگیرد که می بایست قوی تر از آنچه که هست وارد می شد، ولی دراین شرایط وزارت آموزش و پرورش سعی داشته تا خلای را که می توانست فرآیند آموزش را در کشور متوقف و مختل کند، برطرف کند و یکی از فرصت ها در این شرایط، فراهم سازی فرصت عدالت آموزشی است.

ضرورت آموزش خودمراقبتی به دانش آموزان
۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، باید یاد بگیرند چگونه از خودشان و دیگران مراقبت کنند.

مدرسه به هرچیزی شبیه است جز مدرسه + فیلم
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

اینجا روستای دلگان شیخ با جمعیت ۴۹۱ نفر (سرشماری سال ۱۳۹۵)، یکی از دهها روستای شهرستان محروم دشتیاری است، که با بی توجهی غیرقابل توجیه مسئولان در تمامی بخش های رفاهی و اجتماعی در ضعف و عقب ماندگی شدید بسر میبرد.

حاجی میرزایی: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست و بخش عظیمی از افرادی که در صنایع کشور فعال هستند، فاقد تحصیلات مهارتی هستند.

بطحایی: کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۶۰ به مراتب از دهه ۹۰ بالاتر بود
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸

وزیر سابق آموزش و پرورش با انتقاد از کاهش کیفیت نیروی آموزشی در آموزش و پرورش گفت: با جرات می‌گویم کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۶۰ به مراتب از کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۹۰ که در اواخر آن قرار داریم، بیشتر بود.

نحوه کلاسهای حضوری دانشگاه آزاد در دوران کرونا
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

رئیس دانشگاه آزاد نحوه برگزاری کلاس های حضوری این دانشگاه در دوران کرونا تشریح کرد.

روحانی: نباید آموزش چند ماه تعطیل شود
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما اجبار نمی‌کنیم دانش‌آموزان و دانشجویان از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذارنند، گفت: از نظر ما آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری است.

عدالت آموزشی و تعارض منافع در آموزش و پرورش
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تذکر مکرر به موضوع عدالت آموزشی، بار دیگر معضل تعارض منافع در نظام آموزشی را در ذهن ­ها تداعی کرد. ریشه آفت­ زده ­ای که درخت آموزش کشور را به شاخه و برگهای فاسدی مبتلا کرده است که ضرورت تحول جدی در آموزش و پرورش کشور را گوشزد می ­کند.

حسن روحانی: آموزش در کشور ما در سخت‌ترین شرایط تعطیل نمی‌شود
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳

رئیس جمهور گفت: هر کسی معتقد است که آموزش باید تعطیل شود یعنی رشد و تعالی نوجوانان باید تعطیل شود و این روند توقف‌ناپذیر است.

آغاز آموزش‌های تلویزیونی از ۱۵ شهریور ماه
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش‌های تلویزیونی دانش آموزان از ۱۵ شهریور ماه از سر گرفته خواهند شد.