داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اینترنت
مومو؛ کابوس این شب‌های برخی نوجوانان
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

هرآنچه باید درباره «مومو» شخصیت عجیبی که این روز‌ها به کابوس برخی نوجوانان تبدیل شده، بدانید در این گزارش گردآوری شده است.

پژمانفر: گران‌ترین و ناامن‌ترین اینترنت دنیا را داریم
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ما امروز گرانترین اینترنت را به مردم ارائه می‌دهیم. هزینه‌ای که در موضوع اینترنت مردم پرداخت می‌کنند در مقایسه با دنیا و حتی در مقایسه با کشور افغانستان اینترنت گرانی است و ناامن‌ترین خدمات را ارائه می‌کنیم که مسائل مختلف دارد. کافی است کار کسی به پلیس فتا بیفتد، تا بداند چه خبر است و چه اجحافاتی رخ می‌دهد.

آذری‌جهرمی: در مورد شبکه ملی اطلاعات اشتباه فکر نکنیم
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

وزیر ارتباطات گفت: این اشتباه است که فکر کنیم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات قرار است اینترنت را مختل کند.

یک‌سوم روستاها «شاد» ندارند
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

حدود یک‌سوم روستاهای کشور (تعداد کل روستاها 98 هزار و 100 روستا) تحت پوشش اینترنت همراه نیست و مردم و دانش‌آموزان و این روستاها به اینترنت دسترسی ندارند و همان‌طور که گفتیم مساله اول در این مناطق نه ابزار و شبکه شاد، بلکه زیرساخت‌هایی است که باید طی سالیان طولانی ایجاد می‌شده ولی نشده است.

اینفوگرافیک: مقایسه وضعیت اینترنت ایران و جهان
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

مقایسه وضعیت اینترنت ایران و جهان را مشاهده بفرمایید.

۱۲۰ گیگابیت اینترنت برای اساتید دانشگاه‌ها
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه برای اساتید دانشگاه‌های کشور خبرداد.

سردار جلالی: واژه اینترنت ملی را نمی‌پسندم
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخشی دیگر از این بازدید در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره موضوع اینترنت ملی نیز گفت: البته من خیلی واژه اینترنت ملی را نمی‌پسندم و تاکید دارم که از واژه شبکه ملی اطلاعات استفاده شود چراکه هدف از شبکه ملی اطلاعات جایگزینی به عنوان اینترنت جهانی نیست بلکه شبکه ملی اطلاعات شبکه‌ای در کنار اینترنت است.

وعده وزیر ارتباطات درباره اینترنت جزایر خلیج فارس
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

وزیر ارتباطات گفت:شبکه فیبرنوری در قشم، کیش و خارک پایدار شده و ظرفیت رادیویی تا تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی گسترش یافته و تمام جزایر باید با سرمایه‌گذاری دولتی به شبکه فیبر متصل شوند.

جزییات فعال‌سازی اینترنت رایگان دانشجویان
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رایزنی برای تامین اعتبار بسته‌های اینترنتی رایگان آموزش مجازی، گفت: در تلاشیم تا با تامین اعتبارات، بسته‌های رایگان دانشجویان تا هفته اول مهرماه فعال شود.

جناب رئیس جمهور! بی‌تدبیری تا کی؟
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

تصمیم جدید وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص عدم حضور دانش آموزان در مدارس و تناقض آن با گفته‌های رئیس‌جمهور نشان داد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان روی حرف دولت تدبیر و امید حساب کرد و جان دانش آموزان بازیچه تصمیمات سست دولت شده است.