داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
یک‌سوم روستاها «شاد» ندارند
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

حدود یک‌سوم روستاهای کشور (تعداد کل روستاها 98 هزار و 100 روستا) تحت پوشش اینترنت همراه نیست و مردم و دانش‌آموزان و این روستاها به اینترنت دسترسی ندارند و همان‌طور که گفتیم مساله اول در این مناطق نه ابزار و شبکه شاد، بلکه زیرساخت‌هایی است که باید طی سالیان طولانی ایجاد می‌شده ولی نشده است.

اینفوگرافیک: مقایسه وضعیت اینترنت ایران و جهان
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

مقایسه وضعیت اینترنت ایران و جهان را مشاهده بفرمایید.

۱۲۰ گیگابیت اینترنت برای اساتید دانشگاه‌ها
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه برای اساتید دانشگاه‌های کشور خبرداد.

سردار جلالی: واژه اینترنت ملی را نمی‌پسندم
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخشی دیگر از این بازدید در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره موضوع اینترنت ملی نیز گفت: البته من خیلی واژه اینترنت ملی را نمی‌پسندم و تاکید دارم که از واژه شبکه ملی اطلاعات استفاده شود چراکه هدف از شبکه ملی اطلاعات جایگزینی به عنوان اینترنت جهانی نیست بلکه شبکه ملی اطلاعات شبکه‌ای در کنار اینترنت است.

وعده وزیر ارتباطات درباره اینترنت جزایر خلیج فارس
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

وزیر ارتباطات گفت:شبکه فیبرنوری در قشم، کیش و خارک پایدار شده و ظرفیت رادیویی تا تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی گسترش یافته و تمام جزایر باید با سرمایه‌گذاری دولتی به شبکه فیبر متصل شوند.

جزییات فعال‌سازی اینترنت رایگان دانشجویان
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رایزنی برای تامین اعتبار بسته‌های اینترنتی رایگان آموزش مجازی، گفت: در تلاشیم تا با تامین اعتبارات، بسته‌های رایگان دانشجویان تا هفته اول مهرماه فعال شود.

جناب رئیس جمهور! بی‌تدبیری تا کی؟
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

تصمیم جدید وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص عدم حضور دانش آموزان در مدارس و تناقض آن با گفته‌های رئیس‌جمهور نشان داد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان روی حرف دولت تدبیر و امید حساب کرد و جان دانش آموزان بازیچه تصمیمات سست دولت شده است.

تعویض پلاک در تهران اینترنتی شد
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: از امروز (سه شنبه) خدمات تعویض پلاک در همه مراکز تهران بزرگ فقط به صورت اینترنتی انجام می‌شود، براین اساس شهروندان به هیچ عنوان به صورت حضوری مراجعه نکنند.

وزیر ارتباطات: ۵ درصد نقاط کشور تحت پوشش اینترنت نیست
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما در ۵ درصد نقاط جمعیتی کشور، پوشش اینترنت نداریم که ایراد مربوط به وزارت ارتباطات است.

۲ پرسش از مجلس یازدهم درباره پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

لازم است مجلس جدید پیش از ارایه هرگونه طرح جدید، دو سوال مهم را مد نظر خویش قرار دهد. اول آنکه چرا اغلب طرح‌های حاکمیتی برای فضای مجازی با واکنش منفی کاربران مواجه می‌شود و همین موجب عدم اجرایی شدن آن‌ها می‌گردد؟ دوم آنکه چگونه می‌توان با جبران خطاهای گذشته، لزوم حکمرانی، سیاست‌گذاری و قانون‌نویسی بر فضای مجازی را در دیدگاه کاربران بعنوان یک حق حاکمیت جهت حمایت از خود آنان به رسمیت شناخت؟