داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گروه-هفت
آلمان پیشنهاد ترامپ برای پیوستن روسیه به «گروه ۷» را رد کرد
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که برلین پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای دعوت از «ولادیمیر پوتین» برای شرکت در نشست گروه ۷ را رد کرده است.

مرکل دعوت ترامپ را نپذیرفت
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶

سخنگوی وزارت خارجه آلمان نوشت: «مرکل با توجه به شرایط مربوط به همه‌گیری جهانی بیماری کووید-۱۹ نمی‌تواند سفر به واشنگتن و حضور شخصی در نشست گروه هفت را قبول کند.»

گروه هفت باید دنبال یافتن نقشی جدید در دنیای نوین باشد
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶

,وبگاه باشگاه والدای روسیه در گزارشی نوشت، با توجه به افول نفوذ غربی‌ها و پایان سریع هژمونی آنها، گروه 7 باید به دنبال یافتن نقشی جدید در دنیای نوین کنونی باشد.

۵ دلیلی که ما نباید با آمریکا مذاکره کنیم
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

برخی رسانه‌ها و مقام‌های غربی در روزهای گذشته بعد از اتمام اجلاس G۷ از احتمال باز شدن باب گفت‌وگو میان ایران و آمریکا و مذاکره مجدد بر سر برجام سخن گفته‌اند؛ اما چرا همزمان و حتی پس از مذاکرات اخیر میان ایران و فرانسه نباید با آمریکا مذاکره کرد؟

عراقچی به فرانسه سفر می‌کند
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، در روز دوشنبه به فرانسه سفر می‌کند.

ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲

رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور آمریکا گفت که مذاکرات گروه هفت درباره بسیاری از موضوعات سازنده بود و با وی به این توافق رسیدیم که ایران باید به برجام پایبند باشد.

ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

صدراعظم آلمان با اعلام موافقت گروه 7 با اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد،‌ گفت که برای این مقصود باید راهکاری سیاسی یافت.

مسکو هیچگاه درخواست پیوستن به گروه هفت را نخواهد داد
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

وزیر خارجه روسیه در واکنش به اخباری درباره احتمال دعوت از این کشور برای شرکت در نشست بعدی گروه 7 تاکید کرد که مسکو هیچ گاه درخواست پیوستن به این گروه را نخواهد کرد.

در «گروه ۷» درباره ایران اتحاد زیادی داشتیم
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید شرکت‌کنندگان در نشست سران گروه ۷ در مورد ایران اتحاد زیادی داشته‌اند و در این پرونده پیشرفت بسیاری حاصل شده است.

در مورد برجام با چین مشورت می‌کنیم
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

وزیر امور خارجه کشورمان با ورود به چین گفت: امیدواریم گفت وگوها در اجرای تعهدات در قالب برجام موثر باشد.