داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار هنرمندان
اکثر فعالان فرهنگ مشکل معیشتی دارند
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت با محدودیت های فراوانی در بخش بودجه روبرو است اما تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا اجازه ندهد که یأس و ناامیدی بر جامعه مستولی شود.

محمدرضا شجریان درگذشت
۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

محمد رضا شجریان پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز (پنجشنبه) در بیمارستان جم تهران درگذشت.

سلبریتی ها کرونا نمی گیرند!
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

زمانی باور عوامانه ای در جامعه ایجاد شده بود که معتادها کرونا نمی گیرند، گویا بعد از معتادها، سلبریتی ها هم کرونا نمی گیرند!

فیلم: مهران احمدی و صدا وسیما و تناقضات این روزهای ما
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸

آقای مهران احمدی، بازیگر، در برنامه دورهمی مهران مدیری طی سخنانی در دفاع از صنف خود از مقایسه هنرمندان و بقیه مردم در بحث مالیات گلایه کرد و مدعی شد هنرمندان برای سه نسل خاطره‌سازی می‌کنند!

اعتراض ریاکارانه؟!
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

 فرهنگ عامه مردم ایران پر است از ضرب‌المثل‌هایی در نقد رفتارهای متناقض آدم‌ها؛ از «با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن» گرفته تا «دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو» و ...؛ ضرب‌الثمل‌هایی که نشان می‌دهد اساسا ایرانی جماعت از رفتار متناقض و همراه با دروغ بیزار است.

معافیت‌ مالیاتی هنرمندان و مناطق آزاد حذف خواهد شد
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سلبریتی‌ها با پول و حمایت مردم معروف و مشهور می‌شوند و دلیلی ندارد از مالیات معاف شوند.

معافیت برای اغنیا و دلالان؛ مالیات برای مردم
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

دولت برای جبران کسری بودجه بنزین را گران می‌کند؛ درحالی که وکلا، هنرمندان، پزشکان و همه ثروتمندان مالیات واقعی خود را پرداخت نمی‌کنند که این عین بی عدالتی است! از طرف دیگر سوداگران هم در این وضعیت گرانی از آب گلالود ماهی می‌گیرند.

سید محمد حسینی: برخی سلبریتی ها از رافت نظام سوء استفاده می کنند
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بیانیه برخی سلبریتی‌ها علیه نظام گفت: بعضی سلبریتی ها از رافت نظام سوء استفاده می کنند؛ همین سلبریتی هایی که حالا علیه نظام بیانیه می‌دهند، تضمین داده بودند که تا ۱۴۰۰ با فلانی.‌

نقاش نور
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

«باید اعتراف کرد ما نه‌تنها به گذشته خود بی‌اعتناییم، بلکه هر جا شود آن را کتمان می‌کنیم! این بی‌اعتنایی نه در افراد که در سیستم هم مشاهده می‌شود. سیستم از طریق انتخاب جنس به‌خصوصی از تصویر و زیباشناسی و چشم‌پوشی نسبت به سایر انواع خارج از نرم مفروض خود، بیش از هر عامل دیگر سد و دافعه در برابر گذشته تصویری ایران ایجاد کرده است. به این ترتیب، هر جا که ردپایی از روایات، عرفیات و شرعیات دیده شود، کلیت جامعه ما به تولید هنر و آنان که به ارائه‌اش اشتغال دارند، چشم می‌بندند و روی می‌چرخانند».

بیانیه نویسان منشأ نابودی فرهنگ‌و‌هنر هستند
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

کارن همایونفر، آهنگساز سه سیمرغ بلورین جشنواره فجر و پنج تندیس زرین جشن سینمای ایران را در کارنامه دارد. با بسیاری از فیلمسازان و همین افرادی که اسم‌شان پای بیانیه بود هم همکاری کرده است و شناختش از همکارانش احتمالاً زیاد است و عموماً در جشنواره فجر در میان پرکارها به‌شمار می‌رود و خلاصه آدم معتبری است و نمی‌توان اظهاراتش را نادیده گرفت. بعد از بیانیه موسوم به «صدای آبان‌۹۸» در صفحه شخصی‌اش به تندی واکنش نشان دادو امضاءکنندگان را سیاه‌کار نامید.