داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گرما
فیلم: چه کسی پاسخ مردم بحران‌زده شرق گیلان را می‌دهد؟
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

بارش برف سنگین ۷۰ سانتی‌متری در روستاهای کلاچای استان گیلان موجب انسداد راه‌ها و قطعی آب و برق شده است.

هواشناسی: دمای هوا افزایش می‌یابد
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و در این مدت در بیشتر مناطق کشور دما بین ۵ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.

بالاترین گرمای تاریخ قطب جنوب ثبت شد
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

بالاترین گرمای ثبت شده در تاریخ قاره قطب جنوب در منطقه شبه‌جزیره آنتارکتیکا ثبت شد.

آسمانی صاف در کشور تا روز جمعه
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه افزایش دما در نیمه شمالی کشور، اردبیل و غرب سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود و این افزایش دما بین ۵ تا ۱۰درجه خواهد بود.

چرا باید خودرو را گرم کنیم؟
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

میتوان بدن انسان را به خودرو تشبیه کرد. روغن در ماشین مانند خون در رگ انسان عمل میکند. در خودرو سرد بودن هوا باعث انقباض مولکول‌ها در روغن میشود؛ در نتیجه روغن حالت چسبنده به خود میگیرد و حالت لخته خون در بدن رخ میدهد

فیلم: وقوع آتش سوزی مهیب در مناطق مختلف لبنان بدنبال افزایش دما
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

ناطق مختلف لبنان و حومه بیروت از ساعت های نخست بامداد امروز (سه شنبه) طعمه حریق شده اند که در اثر آن علاوه بر خسارت به مزارع کشاورزی و درختان زیتون، ستون دود حاصل از آتش سوزی در برخی مناطق موجب تخلیه منازل شده است .

ورود موج سرما به‌ ‌کشور
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱

کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: بعد از ظهر شنبه هفته آینده و روزهای یکشنبه و دوشنبه به دلیل نفوذ توده هوای خنک شاهد کاهش محسوس دما در برخی شهرها خواهیم بود.

رکورددارهای گرما در مرداد ۹۸
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

رئیس مرکز ملی خشکسالی با تأکید بر اینکه بیشتر استان‌های ایران در ماه گذشته، افزایش دما را نسبت به میانگین بلندمدت تجربه کردند، گفت: در مرداد ۹۸، بالاترین و پایین‌ترین دمای ثبت‌شده در ایران ۵۱.۶ و ۴.۲ درجه سلسیوس بوده است.

گرمای بی سابقه در قطب شمال
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا:در ماه ژوئیه که گرم‌ترین ماه زمین محسوب می‌شود، دمای ۳۴/۸ درجه سانتیگراد در قطب شمال به ثبت رسید که بی سابقه است

گرمای امسال رکورد زد
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با بیان اینکه امسال گرما در برخی شهرها رکورد زد، گفت: تعدادی از شهرها از جمله تهران و خراسان رضوی با موج گرمایی مواجه بوده‌اند همچنین در برخی شهرها با افزایش دمای شب مواجه بوده‌ایم.