داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خودروسازی
سود سپاه در ورود به صنعت خودروسازی چیست؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه نیروهای مسلح امروز وظیفه خود را کمک و حمایت ازتوسعه صنایع داخلی می‌دانند، گفت: بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت و تنها با هدف اعتلای کشور در این عرصه حضور خواهیم یافت.

محصولات داخلی سایپا جایگزین مونتاژی‌ها شدند
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶

با کاهش شمارگان تولید خودروهای مونتاژی سایپا از ابتدای امسال، محصولات داخلی در خانواده ایکس‌۱۰۰ و ایکس‌۲۰۰ شامل پراید، تیبا، ساینا و کوییک جایگزین این خودروهای مونتاژی شدند.

مقیمی: خودروها پس از ابلاغ قیمت، تحویل مشتریان می‌شود
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آمادگی تحویل خودرو دنا پلاس توربواتوماتیک به مشتریان خبرداد و گفت : ارسال دعوتنامه به مشتریان منوط به تصویب قیمت نهایی این محصول توسط نهادهای ذیربط است.

مقصر افزایش تعداد خودروهای ناقص کیست؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و در نتیجه کمبود قطعات را موجب شده است، را عامل افزایش خودروهای ناقص در دو خودروسازی دانسته و معتقد است که بانک مرکزی نه‌تنها یاریگر صنایع در جهش تولید نبوده، بلکه مانع جهش تولید نیز می‌شود

رشد ۱۸ درصدی تولید خودروسازان تا ۲۴ تیرماه
۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶

بر اساس آمار اعلامی وزارت صمت، تولید تجمعی خودرو از اول فروردین تا ۲۴ تیرماه ۹۹ با رشد ۱۸ درصدی مواجه بوده است. همچنین تحویل خودروهای مربوط به تعهدات معوق ۴۱ درصد بهبود یافته است.

ورود نیروی هوافضای سپاه به صنعت خودروسازی چگونه است؟
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یادداشتی نوشت: در حوزه تولید موشک و پهپاد، فناوری‌های روز دنیا در اختیار ماست و همگی هم نتیجه کار بومی خودمان بوده است.

اتهامات عباس ایروانی چیست؟
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷

عباس ایروانی مالک و سهام‌دار اصلی «گروه سرمایه گذاری عظام» است که در حوزه‌های مختلفی مانند تولید قطعات خودرو (گروه قطعات خودرو عظام) و صنعت گردشگری(پارک آبی کیش، مجموعه هزار و یک شهر و .... ) مشغول به فعالیت اقتصادی بوده است.

سهام شرکت‌های خودورسازی به مردم واگذار شود
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳

منتخب مردم تهران در مجلس پیشنهاد داد تا سهام شرکت‌های خودروسازی به مردم واگذار شود.

چین خودروی ضدکرونا وارد بازار کرد
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶

این پروژه که برای یکی از کمپانی‌های خودروسازی چین ۵۲ میلیون دلار هزینه در بر داشته است می‌تواند از طریق هواپاش‌های قوی و لامپ‌های ماورای بنفش هوای داخل خودروها را گندزدایی کند.

سایپا خودروساز اول کشور شد
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴

وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار نهائی و رسمی تولید انواع خودرو در سال ۹۸ را اعلام کرد که براساس آن تولید خودرو کشور در این سال با افت ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۸۳۱ هزار و ۳۳۴ دستگاه رسید. سایپا در رتبه اول از این نظر قرار گرفته است.