داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پیام-رسان
۲ پرسش از مجلس یازدهم درباره پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

لازم است مجلس جدید پیش از ارایه هرگونه طرح جدید، دو سوال مهم را مد نظر خویش قرار دهد. اول آنکه چرا اغلب طرح‌های حاکمیتی برای فضای مجازی با واکنش منفی کاربران مواجه می‌شود و همین موجب عدم اجرایی شدن آن‌ها می‌گردد؟ دوم آنکه چگونه می‌توان با جبران خطاهای گذشته، لزوم حکمرانی، سیاست‌گذاری و قانون‌نویسی بر فضای مجازی را در دیدگاه کاربران بعنوان یک حق حاکمیت جهت حمایت از خود آنان به رسمیت شناخت؟

پیامدهای یک انحصار جدید
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

این روزها، اتفاقات جالبی در حال وقوع است؛ اتفاقاتی که از سال‌ها پیش برای آن برنامه دقیق وجود داشت. هرچند برخی برنامه‌ها با موانعی روبه‌رو شد و متولیان، مجبور به کنار گذاشتن بعضی سرفصل‌ها یا ایجاد تغییراتی در مدل پیاده‌سازی آن شدند؛ اما اصل طرح در حال تحقق است.

نرخ تماس صوتی در پیام‌رسان‌های بومی
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برقراری امکان تماس صوتی با اپراتورهای تلفن همراه با نرخ پیشنهادی دقیقه‌ای ۲۵ تومان در دستور کار قرار گرفته است.

چه کسانی نگذاشتند پیام‌رسان‌های داخلی موفق شوند
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

رضا تقی‌پور وزیر اسبق ارتباطات و نماینده مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین»: وظیفه وزارت ارتباطات تامین سرور، شبکه ارتباطی و ابر داده‌ای برای پیام‌رسان‌هاست.

از ۵ پیام‌رسان داخلی برای شبکه اجتماعی دانش‌آموزان استفاده می‌شود
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ترجیح آموزش و پرورش در جهت‌گیری به سمت آموزش‌های مجازی استفاده از پیام رسان‌های داخلی است.

حفره جدید واتساپ یک میلیارد نفر را تهدید می‌کند
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

با وجود طرح ادعای امنیت بالای پیام رسان واتساپ، به تازگی حفره امنیتی تازه‌ای در این پیام رسان شناسایی شده که تهدیدی برای بیش از یک میلیارد کاربر آن محسوب می‌شود.

واتس اپ؛ اول در ایران، سوم درجهان
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

پیام رسان واتس اپ که در ایران بیشترین کاربر را دارد ،در جهان نیز سومین رسانه اجتماعی محبوب است.به گزارش خراسان،بر اساس گزارشی که درباره محبوب ترین رسانه های اجتماعی در جهان منتشر شده است، فیس بوک با بیش از دو میلیارد و دویست میلیون کاربر در جهان، در جایگاه اول قرار دارد.

پیام‌رسان‌های داخلی به کما رفت
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

مردادماه امسال درحالی روزهای پایانی خود را می‌گذراند که وزیر دهه‌شصتی روحانی با هدیه ۱۲۰گیگابایتی خود به زوج‌های جوان و اصحاب رسانه نشان داد اگر مسئولان بخواهند اقدامی انجام دهند، نیازی به زمان و برنامه‌ریزی خاصی ندارند و در یک هفته و شاید کمتر مناسبات آن فراهم می‌شود؛ مساله‌ای که ثابت می‌کند بهبود بسیاری از کارها در کشور نیازمند بخشنامه نیست و بیشتر همت مسئولان را می‌طلبد.