داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ذرت
مرغ‌ها کنجاله سویا می‌خورند یا شن و پودر آجر؟
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

بر اساس آنالیزهای آزمایشگاهی انجام شده در برخی محموله های کنجاله ی توزیعی دولتی، در این محموله ها تا ۲۳ درصد خاکستر (ضایعات) وجود داشته که این امر مشکلاتی برای مرغداران ایجاد کرده است.

سرنوشت مبهم ۱۴۵هزارتن ذرت آلوده چه شد؟
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

اگرچه سازمان اموال تملیکی مدعی است ۱۴۵هزارتن محموله ذرت آلوده جهت صادرات، واگذار شده اما گفته می شود بخش عمده این محموله بدون هیچ قرنطینه بهداشتی همچنان در بندر امام خمینی باقی است.

حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

ذرت‌های آلوده این‌بار به بهانه شیرهای آلوده به سم آفلاتوکسین حاشیه‌ساز شدند؛ ادعایی که طی زنجیره‌ای از خوراک دام تا شیر مصرفی مردم چرخیده و تبعات خاص خود را به همراه داشته است. این در حالی است که این ذرت‌ها مدت‌هاست از مرحله واردات کنار رفته و در حال خروج تدریجی از کشور است.

تکلیف ذرت‌های آلوده روشن شد
۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

طبق اعلام سازمان اموال تملیکی طی تصمیمات اخذ شده در رابطه با تعیین تکلیف ذرت‌های آلوده، این ذرت‌ها تحت شرایطی به کشورهای غیرهمسایه فروخته می‌شود تا امکان برگشت این محموله به ایران کاملا منتفی باشد.

ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

ماجرای ذرت‌های آلوده چند ماهی هست در فضای رسانه‌ای پیچیده است، مجلس خبر از ورود بخشی از آن به کشور می‌دهد و گمرک و سازمان استاندارد از قرنطینه آن می‌گویند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰: ورود ذرت آلوده به کشور صحت ندارد
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ذرت آلوده به کشور و نگهداری آن در گمرک تاکید کرد که حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است.

بر خلاف ادعای آمریکا،‌ غذا و دارو را هم تحریم کرده‌اند
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگرچه می‌گویند غذا و دارو مشمول تحریم نیست، اما به دلیل محدودیت‌های نقل و انتقال پول و بانکی این دو قسمت حساس به نوعی دچار تحریم است.

مقصر اصلی واردات ذرت‌های آلوده کیست؟
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

۱۴۰ هزار تن ذرت به کشور وارد شده و ۳۵۰ میلیون دلار ارز را پایمال کرد اما کسی قصد ندارد تقصیر را گردن بگیرد و با مقصری هم برخورد نشده است؛ آیا بالاخره مسببان اصلی حیف و میل شدن بیت‌المال معرفی می‌شوند؟

حجم ذرت های آلوده دولتی ۳ برابر شد
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که به دست نمایندگان محلس رسیده، حجم ذرتهای آلوده وارد شده به کشور ۵۰۰ هزار تن است گفت: پرونده ای در این خصوص در مجلس تشکیل و به قوه قضائیه ارائه شد.