داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قرآن
١٢٠٠ زندانى حافظ قرآن در زندان‌هاى تهران
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

مدیرکل زندان‌هاى استان تهران با بیان اینکه ١٢٠٠ زندانى حافظ قرآن داریم، گفت: به خانواده بیش از8 هزار نفر از زندانیان کمک مؤمنانه شد.

از تعطیلات برای جبران کم‌مهری به قرآن استفاده کنیم
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷

راستی اگر در ایام تحصیل نسبت به قرآن و تفسیر کم‌مهری شده است، چه خوب است که از ایام تعطیلی برای جبران آن استفاده کنیم.

کدام آیات به موضوع ظهور حجت اشاره دارند؟
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

دسته‬ ‏ای از آیاتی که با مهدی‏‬ باوری ارتباط دارند، بیانگر دیدگاه قرآن درباره فرجام جهان هستند. در این آیات به صراحت بیان شده است که سرانجام، صالحان حکومت جهان را به دست خواهند گرفت و دین خدا بر سراسر جهان حکم‏فرما خواهد شد.

اظهارات جالب نمکی درباره قرآن
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

وزیر بهداشت گفت: بیش از ۹۰ درصد از گرفتاری‌های امروز ما گرفتاری‌های روحی و روانی است.

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از طرف نمایندگان مجلس
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵

منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس یازدهم از پیشنهاد خود مبنی بر ختم روزانه قرآن کریم از سوی نمایندگان خبر داد.

بانو »نصرت امین» اولین بانوی مجتهد در جهان اسلام
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

سیده نصرت امین مشهور به بانو مجتهده امین اصفهانی و نیز بانوی ایرانی، از نوادگان علامه سید معصوم حسینی خاتون‌آبادی، در سی‌ام خرداد ۱۲۷۴ شمسی در اصفهان به دنیا آمد.

محمدمهدی فولادوند، نویسنده، مترجم و قرآن‌پژوه
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

محمدمهدی فولادوند، نویسنده، مترجم و قرآن‌پژوه، در سال ۱۲۹۹ در اراک متولد شد، در ۱۹ سالگی تحصیل در دارالفنون ترا آغاز کرد و سپس به دانشکده حقوق دانشگاه تهران پای گذاشت، اما در شهریور ۱۳۲۹ به واسطه تمایلات ادبی، دانشگاه تهران را به مقصد سوربن فرانسه ترک کرد و در فرانسه رساله دکترای خود را درباره عمر خیام نگاشت.

ابوالحسن شعرانی مفسر و مترجم قرآن
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱

ابوالحسن شعرانی، در سال ۱۳۲۰ قمری، ۱۲۸۱ شمسی، در تهران متولد شد. تحصیلات مقدماتی را در مدرسه مروی تهران آغاز کرد و سپس به محفل درس میرزا مهدی آشتیانی و میرزا محمود قمی راه یافت. در حوزه علمیه قم در مجلس درس شیخ عبدالکریم حائری یزدی و شیخ عبدالنبی نوری حضور یافت. در ۲۶ سالگی به حوزه نجف رفت و از درس عالمانی از جمله سید ابوتراب خوانساری که علاوه بر فقه شیعه، بر فقه اهل سنت نیز احاطه داشت، بهره برد.

یوسف القرضاوی، فقیه و قرآن‌پژوه مصری
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱

یوسف القرضاوی، فقیه و قرآن‌پژوه، در سال ۱۹۲۶ میلادی، در مصر متولد شد. پس از تحصیل در طنطا به قاهره رفت و در دانشگاه الازهر مشغول به تحصیل شد. او از اولین نسل اعضای اخوان المسلمین بود و همواره از چهره‌هایی مانند حسن البنا، سید قطب، ابوالأعلی مودودی، و رشید رضا به نیکی یاد می‌کرد.

مهدی بازرگان، مهندس، سیاستمدار و مفسر قرآن
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

مهدی بازرگان، مهندس، سیاستمدار و مفسر قرآن، در سال ۱۲۸۶، همزمان با انقلاب مشروطه در تهران متولد شد. تا پیش از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، ریاست دانشکده فنی دانشگاه تهران و مدیرعاملی شرکت ملی نفت را بر عهده داشت.